Reklama:

Jiří Kajínek se ohradil, že by jel jako dobytek. Promluvil o lítosti, důchodu a kreatuře

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2023

Kvílení brzd, náraz a zmačkané plechy dvou vozů - tak skončila sobotní nehoda Jiřího Kajínka (62) na cestě z Osové Bítýšky na Žďársku směrem do Velké Bíteše. Dva lidé skončili v nemocnici - utrpěli lehká zranění v podobě zhmoždění hrudníku. Deník Blesk.cz k dopravní nehodě přinesl svědectví kamaráda manželů. Ten měl tvrdit, že muž, který se v roce 2017 dostal po třiadvaceti letech ve vězení na svobodu na základě prezidentské milosti, jel jako »dobytek«. Redakce ŽivotvČesku.cz se Kajínka dotázala, v jaké rychlosti se střetl s jiným vozem. Ve svém vyjádření se ale proti nařčení z rychlé jízdy ohradil.

Reklama:

V sobotu půl hodiny před třetí v odpoledním čase se střetl Kajínkův vůz značky Mercedes-Benz třídy »S« se škodovkou na cestě z Osové Bítýšky na Žďársku směrem do Velké Bíteše. "V zatáčce přejel mercedes do protisměru a došlo ke střetu se Škodou Roomster s přívěsem. Ten byl nárazem odmrštěn mimo silnici, mercedes narazil ještě do směrového sloupku a zůstal stát v silničním příkopu," popsala deníku Blesk.cz událost policistka Michaela Lébrová.

Reklama:

Mluvčí zdravotníků k nehodě uvedl, že posádka druhého vozu utrpěla lehká zranění v podobě zhmoždění hrudníku. A to po vystřelení airbagů. Kajínek na místě nehody strávil několik hodin, policistům následně sděloval svou verzi toho, proč k ní došlo.

Deník Blesk.cz měl mluvit s kamarádem manželské dvojice, který podle slov Kajínka s nimi však ve vozidle v době autonehody nebyl, nebyl jí ani přítomen a na místě nebyl ani bezprostředně po ní. K jízdě Kajínka ale uvedl, že měl s nadsázkou řečeno »dát autu napít«. "Jel jako dobytek," tvrdil.

Redakce ŽivotvČesku.cz Jiřího Kajínka opakovaně oslovila. Nejprve odmítl několikrát hovor a odpověděl až na dotaz v SMS zprávě. Uvedl, že ho celá věc mrzí, a to zejména s ohledem na manželskou dvojici. Více se o dopravní nehodě odmítl bavit.

V rámci druhého dotazu reagoval na hovor, a to celkem podrážděně. "Mám v telefonu od různých lidí desítky zmeškaných hovorů, celý den po mně média chtějí vědět věci, které ani sám nevím. Nějaký svědek, který na místě nehody nebyl, dělá rozbor mé jízdy, kterou neviděl. Neviděl ani tu nehodu. Tam totiž nikdo nebyl. Vymyslí si, že jsem jel jako dobytek, a mě bombardují lidi a ptají se. Je to hnus a není to pravda. Jenže takovému nesmyslu někteří uvěří a pak to ze mě dělá kreaturu. Stala se dopravní nehoda, která se mi bohužel nevyhnula, denně lidi bourají, mě hodně mrzí a je mi líto, že se týkala i dvou lidí z druhého vozu. Ale nejsem ve věku, že bych jezdil na silnicích jako Fittipaldi. Jsem před důchodem, k tomu v podmínce, nehazarduji se svým životem, ani jiných. Tečka," uvedl důrazným tónem hlasu.

Vzhledem k tomu, že Kajínkovi teprve v příštím květnu vyprší sedmiletá podmínka, během které nesmí spáchat trestný čin - ať již úmyslný, nebo nedbalostní, nehoda ač neúmyslně způsobená pro něj může mít fatální důsledky.

Do vypršení podmínky plzeňský krajský soud dohlíží na to, zda u Kajínka nedošlo k naplnění trestného činu. Jednou za rok tak odesílá zprávu na ministerstvo spravedlnosti, kde sděluje informace o chování a pověsti, což dokládá městský úřad.

V případě, že by došlo k porušení podmínečného propuštění milosti, věc by se dostala na stůl prezidentu Petru Pavlovi, který by rozhodoval o Kajínkově dalším osudu.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: