Jiří Krampol přiblížil výši svého starobního důchodu. Nerouhám se, ale bez práce bych ve svých 84 letech měl jen na činži a oběd, říká

Herec Jiří Krampol
Herec Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2023

Jiří Krampol (84) je obdivuhodný tím, že ve svém pokročilém věku stále pracuje. Do pracovního procesu se zapojil již před 70 lety, a to ihned poté, co vyšel ze základní školy. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, kolik je přibližně výše jeho starobního důchodu. Bez práce by ale strádal. "Nerouhám se. Mám štěstí, že mohu stále pracovat, bez práce bych ale zaplatil jen činži a došel si na oběd, tím by moje finanční radovánky skončily," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Jiří Krampol uvedl, že stále pracuje jednak proto, že ho to baví a doma by se »ukousal« nudou, jednak i z důvodu, aby si přilepšil ke své penzi. Ta mu zatím vystačí přesně na zaplacení nájmu, neboť poté, co se zvedly zálohy za energie, to bylo finančně ještě náročnější.

"Mám důchod okolo dvaceti tisíc korun. Konkrétní nebudu, protože pro někoho to je hodně a pro jiného málo, nechci vzbuzovat závist ani lítost. Takže když zaplatím náklady na bydlení, tak mi zbyde tak na oběd. Kdybych nepracoval, jen těžko bych k tomu měl na léky, oblečení a životní režii," přiblížil herec s tím, že si ale nestěžuje a je rád, že může moderovat a natáčet filmy.

Herec bydlí v pražské metropoli, a to z důvodu, že řídit vůz nemůže a kvůli zdravotním problémům s nohou si nemůže dovolit bydlet na okraji hlavního města.

"Chůze je čím dál větší problém, takže potřebuji být v dosahové vzdálenosti kvůli práci, jinak bych to řešil jinak. Ale nestěžuji si. Je mi však líto lidí, kteří si v podobném věku nemohou už dovolit ze zdravotních důchodů jít do práce přivydělat a mají nízký důchod. To mě mrzí," dodal pro ŽivotvČesku.cz herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.