Jiří Krampol znovu skončil v nemocnici. Popsal reakci na třetí dávku očkování, která zasáhla dýchací cesty

Herec Jiří Krampol
Herec Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2021

Jiří Krampol (83) se netají kvůli svému věku obavami z onemocnění covid-19. Naopak vítá možnost bezplatného očkování. Minulý týden podstoupil aplikaci posilující třetí dávky vakcíny, která se především rizikové skupině doporučuje. Jeho organismus ale preparát nepřijal bez reakce a oblíbený bavič musel vyhledat lékařskou pomoc. "Bylo to přeci jen o něco lepší, než druhá dávka," uvedl pro ŽivotvČesku.cz herec, který si tak připomněl hospitalizaci v Nemocnici Na Františku na konci února.

Komplikace po třetí dávce přišla podobně jako tomu bylo u druhé. V polovině minulého týdne se zdravotní stav Jiřího Krampola krátce po aplikaci preparátu výrazně zhoršil a cesta do péče lékařů byla nevyhnutelná.

"Byl jsem v nemocnici na vyšetření a zůstal jsem tam pro jistotu přes noc, ale nakonec nešlo o nic vážného, potíže jsem měl hlavně s průduškami," přiblížil někdejší moderátor zábavních pořadů pro ŽivotvČesku.cz, co ho trápilo za problém. "Já na ty moje průdušky trpím už od mládí, nedá se s tím nic dělat. A tak si musím teď, když je chřipková sezóna a řádí znovu covid, dávat opravdu pozor," doplnil.

Následující den lékaři herce propustili domů. Reakce ustoupila a nebyl důvod pro delší hospitalizaci. "Naštěstí to tak hrozné, jako když jsem skončil v nemocnici po druhé dávce vakcíny, nebylo. To bylo strašné. Myslel jsem si, že snad umřu," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol, který si zároveň uvědomuje, že současná situace ohledně epidemie neděsí jen jeho, ale daleko více lidí.

Nástup současné vlny totiž plní znovu kapacity nemocnic a některé z nich kvůli zvyšujícímu se počtu pacientů omezují plánované operace a mění režim jen pro akutní péči.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.