Jiří Lábus: I když v nich hraji, tak na pohádky nekoukám. Divadla otevřou až na podzim, míní

Herec Jiří Lábus
Herec Jiří Lábus
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Herecký velikán Jiří Lábus (70) se na letošní svátky jako většina lidí těší. Očekává řadu návštěv blízkých i přátel a užije si jejich přítomnost. I to je důvod, proč nesleduje pohádky, které jiní přímo milují. "Mě už moc nebaví se na to dívat, i když v některých hraji," prozradil pro ŽivotvČesku.cz fenomenální herec s tím, že kvůli covidu se diváci do divadel jen tak nevrátí.

Sám o sobě říká, že pokud jde o Štědrý den, je klasik. Jiří Lábus vnímá dny klidu a radosti jako příjemné uvolnění od běžného shonu a řadu zvyků, které jsou s vánočním obdobím spojeny, respektuje. "Dodržuji tradice a u mě budou Vánoce podle tradic, akorát s rouškou. Jsem klasik, takže na štědrovečerním stole bude kapr a bramborový salát," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec, který ztvárnil desítky skvělých filmových a divadelních rolí.

"Dárky mám všechny a budu s rodinou. Pokud jde o pohádky, tak na to nekoukám. Mě už to moc nebaví, i když v některých hraji, tak abych byl upřímný, už se na to nedívám. A to také z důvodu, že přes svátky mám poměrně dost návštěv, takže na to ani není čas," upřesnil herec, proč je u něj přes svátky puštěná televize spíše jen zvukovou kulisou.

Aktuálně nemůže jako většina herců rozdávat hereckou radost divákům. Divadla musí mít v souvislosti s covidem prázdné sály. A i Jiří Lábus se těší, až opět vstoupí na prkna, která znamenají svět, podle jeho slov to brzy rozhodně nebude. "Divadla se jen tak nedočkáme, myslím si. To bude dlouhé těšení... Myslím, že se to otevře až na podzim dalšího roku. Očkování vnímám jako důležité, tím by se vše mohlo konečně vrátit do normálu," dodal pro ŽivotvČesku.cz národem milovaný herec Jiří Lábus.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.