Jiří Ovčáček prozradil svého favorita voleb v USA: Podporuji kandidáta, který ctí lidský život, říká

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2020

Zatím není jasné, kdo volby vyhraje a zda v Bílém domě setrvá republikán Donald Trump, nebo jej vystřídá někdejší demokratický viceprezident Joe Biden. Volba nejmocnějšího muže světa je v plném proudu a sledují ji i politici v Česku. Ale i třeba mluvčí Hradu Jiří Ovčáček (41), který pro ŽivotvČesku.cz naznačil, který z kandidátu mu je milejší. "Ten, který ctí lidský život," zdůraznil.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana (76) je při vyslovení jména kandidáta, ke kterému má větší sympatie zdrženlivější.

"Podporuji kandidáta, který ctí lidský život a nevede zbytečné války," uvedl pro ŽivotvČesku.cz svůj soukromý pohled na volby prezidenta USA Jiří Ovčáček. "Jméno vyslovovat nebudu. Jen jsem naznačil," doplnil muž, který je pravou rukou prezidenta České republiky.

Podle všeho je mluvčí Hradu spíše nakloněn Joe Bidenovi, který pro něj představuje přijatelnější volbu. A možná oslaví i jeho vítězství. Aktuální průzkumy, pokud jde o papírové odhady, favorizují právě Joea Bidena, ovšem před čtyřmi lety podobně v průzkumech vedla Hillary Clintonová, která nakonec s Trumpem prohrála. Měla ovšem o něco menší náskok.

Vítězem voleb se stane ten, kdo získá hlasy nejméně 270 volitelů, protože americké volby jsou nepřímé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.