Jiří Ovčáček se vyjádřil ke spekulacím o zdravotním stavu prezidenta. Je to součást širšího útoku, míní hradní mluvčí

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2021

V posledních dnech se na sociálních sítích i mezi poslanci šířily spekulace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana (77). Podle fám se měl nacházet v nemocnici, důvod hospitalizace byl ovšem v téměř každé internetové diskuzi jiný. "Je to součást širšího útoku na politické síly, které hájí suverenitu republiky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz o spekulacích ohledně zdravotního stavu prezidenta hradní mluvčí Jiří Ovčáček (42).

Především na sociální síti Twitter mezi sebou lidé v uplynulých dnech sdíleli neověřené informace týkající se zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. V internetových diskuzích se hovořilo například i o jeho hospitalizaci. Jak to opravdu je, v úterý vyvrátil hradní mluvčí Jiří Ovčáček s tím, že prezident je v Lánech, nikoliv v nemocnici.

Deník N pak v úterý odpoledne uvedl, že prezidentu Zemanovi jeho ošetřující lékař doporučil hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici. Přestože mělo jít jen o předběžnou opatrnost, prezident převoz do nemocnice odmítl a zůstal v Lánech.

"Evidentně vědomé šíření fám je výrazem obrovské nervozity některých politických kruhů z výsledku blížících se voleb. Je to součást širšího útoku na politické síly, které hájí suverenitu republiky," uvedl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz.

Prezident Zeman se připravuje na povolební vyjednávání, podle mluvčího měly fámy za účel ho zhatit. "Pomluvy, lži a fámy mají také podkopat povolební vyjednávání, které povede pan prezident, a na které se pečlivě připravuje. Proto je nesmírně důležité, aby občané v co největším počtu k volbám šli," dodal Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz.

V polovině září byl Miloš Zeman hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, jednat se však mělo o pobyt rekondiční. Hradní mluvčí uvedl, že Miloš Zeman byl pouze dehydratován, ale po osmi dnech hospitalizace lékařské zařízení opustil v dobrém stavu. Dne 28. září pak oslavil 77. narozeniny, které jsou zároveň předposlední ve funkci prezidenta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.