Jiří Paroubek na dovolené ve Francii ukázal tělo boha moře a vodního živlu Poseidóna. Odpoledne pak cvičí 20 minut chuej-čchung-kung

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Foto: Se svolením Jiřího Paroubka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2022

Jestli se někdo řadí k milovníkům cestování, tak je to rozhodně bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Jako každý rok zavítal do Francie, a to už podvanácté. Po boku partnerky, exposlankyně Gabriely Kalábkové (46), si užívá desetidenní dovolenou, kterou pojal sportovně. "Pravidelně zde ráno cvičím, denně uplavu tak tři až čtyři kilometry," pochlubil se pro ŽivotvČesku.cz muž, který v 69 letech dokazuje, že když člověk chce, věk je jen číslo.

Režim bývalého politika a v současnosti váhajícího kandidáta na boj o Hrad není náročný, ale ani zcela jednoduchý. "Po ranním cvičení čchi-kung, plavání a běhání následuje strečink, tedy protahování a posilování. Denně uplavu tak tři až čtyři kilometry a během odpoledne následuje 20 minut dalšího cvičení z Číny, které se nazývá chuej-čchung-kung," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, jak na sobě tvrdě maká na dovolené.

Díky tvrdé píli a disciplíně se Jiřímu Paroubkovi podařilo viditelně shodit. "Je to otázka zhruba šesti let, kdy jsem dostal na váze dolů okolo dvaceti kilogramů. Konzumuji zejména ryby, zeleninu a vyhýbám se alkoholu," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz expolitik, který se loni rozvedl s dnes už exmanželkou Petrou Paroubkovou (48), se kterou v té době čtyři roky nežil ve společné domácnosti. A jak je ze snímku patrné, změna mu prospěla, i když každý rozpad rodiny je smutnou záležitostí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.