Jiří Paroubek popsal, jak se aktuálně má exmanželka Zuzana Paroubková. Když vyprávěl, byl u ní. Někdy mě pochválí, když mi to jde, říká

Zuzana Paroubková
Zuzana Paroubková
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2022

I když jejich manželství skončilo, dodnes si zachovávají přátelské vztahy. Řeč je o Zuzaně Paroubkové (64) a jejím bývalém choti Jiřím Paroubkovi (69). Redakce ŽivotvČesku.cz zastihla někdejšího předsedu vlády u exmanželky doma, kam pravidelně týden co týden dochází. "Zuzaně se daří dobře, je tady s pejskem. Jsem u ní doma na francouzštině a opakujeme lekci," přiblížíl bývalý politik, jak se ženě, s níž vychoval dnes už dospělého syna Jiřího, v současnosti daří.

Ještě před šesti lety byla Zuzana Paroubková zdravotně v pořádku. Pak se její stav začal ale zhoršovat. Už v říjnu 2017 při chůzi využívala hůl, kterou se podpírala až do ledna 2020. Následně prodělala operaci kyčle.

Právě před lety se svěřila s tím, že trpí skoliózou páteře. Deformace je důvodem, proč se její zdravotní stav během posledních dvou let výrazně zhoršil. Zatímco na svatbu svého syna v dubnu 2017 ještě přišla o holi, předloni v dubnu po operaci kyčle už využívala skútr pro seniory.

Jiří Paroubek za svou exmanželkou pravidelně dochází nejen kvůli tomu, aby jí pomohl v domácnosti, když je potřeba, ale zejména kvůli výuce cizího jazyka. "Učím se u bývalé manželky už tři a půl roku a myslím, že v rámci základů se domluvím," přiblížil někdejší politický buldozer, jak se s poměrně na výuku náročným jazykem »kamarádí«.

Bývalý premiér je ale pilný student. "Připravuji se. Každé ráno se učím, opakuji si slovíčka, ale to i německá a anglická, abych se pořád udržoval v kondici. Někdy mě Zuzana pochválí, když mi to jde," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek ohledně dotazu, zda je jeho exmanželka přísná lektorka.

Na ženu, se kterou strávil v manželství dlouhých 28 let, nedá expolitik dopustit. Stará se o ni, jak může, a to i přesto, že se v září roku 2007 rozvedli. Jiří Paroubek nikdy ze své hlavy nevytěsnil den, kdy se se svou první ženou poznali. A svěřil svůj recept na to, jak i po rozvodu být přátelé.

"Záleží vždy na tom, jací ti lidé jsou. Je to určitě o toleranci, o nějakých společných zájmech a zážitcích. Stále se podporujeme a pořád spolu máme syna," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.