Jiří Paroubek promluvil o soudu o alimenty, dceři a lásce k nové ženě. Je to klidný vztah, hodnotí

Jiří Paroubek s partnerkou Gabrielou
Jiří Paroubek s partnerkou Gabrielou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Bývalý premiér Jiří Paroubek (68) odešel ve čtvrtek spokojený od Městského soudu v Praze. Manželce Petře (47), se kterou se rozvádí, bude platit 10 000 Kč měsíčně na dceru Margaritu (11). Paroubek pro ŽivotvČesku.cz promluvil nejen jak vnímá úspěch v podobě snížení výživného, ale také o dceři a partnerce Gabriele Kalábkové (44), se kterou po rozpadu manželství žije. "Je to klidný a vyrovnaný vztah," řekl někdejší politik.

Co říkáte na skutečnost, že soud vám snížil alimenty?

Hodnotím to pozitivně z hlediska, že soud tím de facto řekl, že nevěří těm hrozným řečem, která moje budoucí bývalá žena měla ve vztahu k mým černým penězům v řádu desítek milionů korun. A na základě toho, co zjistil i soudní znalec, který prozkoumával moje příjmy za posledních několik let a porovnával je s bilancí příjmů a výdajů rodiny, které soudu předložil, tak zjistil, že mám pravdu. Takže nic z jejích tvrzení nepotvrdil a jsou tedy lživá. Celá věc je z tohoto hlediska jednoznačná a šlo o odvolací soud a odvolání proti rozhodnutí není.

Šlo o druhý soud...

Ano. Šlo o druhý soud v krátké době, kdy před 14 dny Obvodní soud pro Prahu 5 zamítl její žalobu na mě v rámci ochrany osobnosti kvůli mým údajným nepřiměřeným výrokům na její adresu. To je ale paradoxní, protože má budoucí bývalá žena je ta, která na mě útočila mnohokrát v posledních třech let pomocí médií.

Jak vídáte dceru?

Žádné usnesení soudu pokud jde o péči o dítě za poslední čtyři roky nebylo ani jedinkrát naplněno ze strany mé budoucí bývalé ženy.

Zlepšila se nějak mezi vámi a Petrou komunikace?

Ne.

Máte již delší dobu partnerku Gabrielu Kalábkovou. Jak jste spokojený po této stránce?

Je to klidný a vyrovnaný vztah.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.