Reklama:

Jiří Paroubek promluvil o volebním debaklu ČSSD: Nebyl zájem, abych kandidoval, nechtěli to lidi kolem Sobotky

Bývalý politik Jiří Paroubek
Bývalý politik Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Propadák ČSSD ve sněmovních volbách zhodnotil bývalý předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek (69). Výsledek ČSSD považuje za hroznou zprávu. "Chlapci z okruhu Pocheho, Sobotky, Petříčka dělali všechno pro to, abych se do té strany nemohl vrátit. Dělali to tak vytrvale, až to dopadlo, jak to dopadlo," řekl bývalý premiér pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Jiří Paroubek je nemile zaskočený z toho, jak volby pro ČSSD dopadly. Strana podle něj ale udělala řadu chybných kroků, které směřovaly k tomu, že voliči jim vystavili krutý účet. Bývalý premiér v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz řekl, že nebyl zájem, aby straně pomohl.

"Dopadlo to překvapivě, já jsem čekal, že někdo z těch malých stran se tam dostane, to by změnilo poměr sil. K tomu už ale zřejmě nedojde, už se sčítají jen okrsky z velkých měst. Pro mě je to hrozná zpráva, není to nic příjemného. Já myslím, že nyní je třeba věci řešit s chladnou hlavou, důležité je, aby se nikdo nestřílel do hlavy a neodcházel z funkce, je třeba se podívat na volební výsledky v jednotlivých krajích a podle toho to vyhodnotit," zhodnotil výsledky voleb Jiří Paroubek v momentě, kdy bylo sečteno více níž 90 procent okrsků. Také zdůraznil, že část ČSSD se postavila proti jeho možnému návratu.

Reklama:
Volby do poslanecké sněmovny 2021

"Chlapci z okruhu Pocheho, Sobotky, Petříčka dělali všechno pro to, abych se do té strany nemohl vrátit. Dělali to tak vytrvale, až to dopadlo, jak to dopadlo," řekl muž, který se do kampaně zapojil dočasně po boku ministryně Jany Maláčové (40) a pomáhal jí alespoň roznášet letáky po ulicích.

"I když v tom nejsem úplně inkorporován, tak to není nic příjemného. Já chtěl kandidovat v Ústeckém kraji, kde jsem čekal, že ten kandidát ČSSD je velmi slabý, tedy v kraji, kde byl střet mezi Babišem a Bartošem. Kandidát sociální demokracie tam nemá ani tři procenta. Nasadili tam kandidáta se třemi obviněnými, to nemohlo dopadnout jinak," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz volební propadák s kyselostí v hlase Jiří Paroubek.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: