Jiří Paroubek prozradil, čím ho okouzlila manželka Petra, se kterou se rozvádí. Musel jsem ji obdivovat, říká

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 2. 2021

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (68) by měl během následujících týdnů ukončit jednu životní etapu, ve které byl manželem Petry Paroubkové (47). Brali se v roce 2007 a téměř o deset let později došlo k rozchodu. V současnosti oba čekají na rozvodové řízení. "Očekávám, že k tomu dojde v řádu týdnů," řekl pro ŽivotČesku.cz někdejší politik a ohlédl se za dobou, kdy mezi ním a jeho stále manželkou přeskočila pověstná jiskra lásky.

V současnosti už odloučení od manželky nijak neprožívá a jeho emoce jsou v souvislosti s rozvodem zcela chladné. "Beru to v rámci pocitů jako, že k tomu zkrátka dojde," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že ke zlepšení vztahů za dobu, co se mu rozpadlo manželství s matkou jeho dcery, nedošlo.

Přitom to vypadalo, že právě manželství s pohlednou Petrou Paroubkovou ustojí všechno. "S Petrou jsme se seznámili během práce v době mé politické kariéry. Byla krásná, chytrá a vlastně byla brilantní v práci, kterou dělala, a tak jsem ji musel obdivovat," ohlédl se do minulosti bývalý premiér z let 2005 - 2006.

V současnosti Jiří Paroubek čeká už jen na rozvodové řízení. Soudní spory ohledně výživného na dceru a její péče má po letech za sebou.

V polovině prosince mu u Městského soudu v Praze určili, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Následně o týden později Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že po téměř čtyřech letech nelítostného boje o osobní majetek, mu manželka Petra musí vrátit poměrně vzácný obraz, který si vzala ze společné domácnosti.

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (69) a jeho partnerka Gabriela Kalábková (45) byli mez...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu