Jiří Paroubek si užil večírek v nouzovém stavu. Noční akci v hotelu odsoudil Jan Hamáček

Bývalý premiér Jiří Paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

V České republice platí nouzový stav a jsou zavřené restaurace, ale někteří si i tak umí udělat pořádný večírek. V teplickém hotelu si užívali Jiří Paroubek (68), Petr Benda (50) a Jiří Šlégr (49). "Čeká je pravděpodobně správní řízení," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz noční akci ministr vnitra Jan Hamáček (42).

V teplickém hotelu Prince de Ligne, bylo ze soboty na neděli pořádně živo. Hotel patří vlivnému teplickému podnikateli Petru Bendovi, který je dobrým kamarádem Jiřího Paroubka. Na večírku kmitali číšníci a celá akce, kde byli také místopředseda rady ČT Jiří Šlégr či vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, se protáhla přes půlnoc.

"Ano, porušují vládní nařízení. Čeká je pravděpodobně správní řízení," okomentoval večírek pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra a šéf Ústředního kriového štábu Jan Hamáček.

Hosté sobotního večírku chodili ven na cigaretu. Pozvaní lidé se na akci dopravovali vlastními vozy, nebo využili služeb taxikářů. Podle deníku Blesk, který na večírek upozornil, se o hosty staralo asi šest číšníků a Jiří Paroubek zůstal v hotelu přes noc.

Teplický hotel vlastní firma Hotel Prince de Ligne s.r.o., jejímž jediným majitelem je od roku 2016 právě Petr Benda. Vlivný podnikatel je také kmotrem Paroubkovy dcery Margarity.

CO VŠE BYLO PORUŠENO:

Hromadných akcí se mohou účastnit pouze 2 osoby.

Až na výjimky jako je cesta do práce či z práce a cesta za lékařem platí zákaz nočního vycházení mezi 21. až 5. hodinou.

Hotely v 5. stupni smí poskytnout ubytování jen pro účely výkonu povolání nebo podnikání, nebo lidem, kterým byla nařízena karanténa. Stále ale platí povinnost nosit roušku ve všech vnitřních prostorech.

Hotelové restaurace mohou ubytovaným poskytovat stravu, ale jen v době od 5 hodin ráno do 21 hodin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu