Jiří Paroubek slaví 17. listopad netradičně. Mám ruce v hlíně, sázím hyacinty, vyžaduje to obratnost, říká

Bývalý premiér Jiří Paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

Česko slaví Den boje za svobodu a demokracii a připomíná si odpor proti nacistické okupaci v roce 1939, ale také nepokoje z roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu. Letošní svátek je poznamenám koronavirem. Vydobytou svobodu slaví lidé různě. Někteří v ulicích, jiní třeba na zahradě. K těm druhým patří i bývalý premiér Jiří Paroubek (68), který pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že sází hyacinty.

Česko si v úterý připomíná 31. výročí sametové revoluce. Většina vzpomínkových událostí či průvodů se letos kvůli epidemii koronaviru přesunula do online prostoru. Položit květiny k památní desce na Národní třídě v Praze přišla ale řada politiků. Bývalého předsedu vlády Jiřího Paroubka byste tam ale hledali marně. Aktuálně je totiž na své milované chatě a má plné ruce práce.

"Svátek prožívám prací. Jsem na zahradě a sázím hyacinty do záhonů, aby na jaře vykvetly. Chatu zazimovanou už mám a tak nějak příjemně relaxuji mírným pohybem, ale musím sebou mrskat, protože to vyžaduje obratnost," prozradil pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády.

Slavit prý nebude, a to zejména kvůli tomu, že by se dalo s přimhouřením oka říct, že je úplný abstinent. "Nepiji. Občas, velmi vzácně si dám víno, ale domů pojedu autem, takže spíše prožiji dnešní datum bez alkoholu. Ale zavzpomínám si, protože se mi změnil celý život," dodal Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

Uctít výročí sametové revoluce na Národní třídě krátce před osmou hodinou přišel současný premiér Andrej Babiš, který společně s ministryní financí Alenou Schillerovou položil u pamětní desky věnec. Letos se jejich návštěva obešla bez protestů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.