Jiří Paroubek už přesně ví, kdy se rozvede s manželkou Petrou. Předtím si ale vyrazí na dovolenou. Prozradil kam

Jiří Paroubek a manželka Petra
Jiří Paroubek a manželka Petra
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

V dubnu měl být po čtyřech letech soudních tahanic rozvedený, jenže se tak nestalo. Jiří Paroubek (68) je stále v oficiálním svazku s manželkou Petrou (47). Tehdy totiž k samotnému stání ani nedošlo, když se z něj druhá žena bývalého předsedy vlády omluvila. Teď dojde na »druhé kolo«. "V závěru srpna je datum rozvodu," řekl pro ŽivotvČesku.cz někdejší premiér.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době jeho politické kariéry a v roce 2007 došlo na svatbu. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod. Do současnosti stihli několik soudních stání - řadu z nich na konci loňského roku.

Letos v dubnu mělo dojít k rozvodu, nakonec se soud ani nekonal, když se ze zdravotních důvodů Petra Paroubková z jednání omluvila. "V závěru srpna je datum rozvodu. Uvidíme, jestli tam Petra přijde. Ale doufám, že už se dostaví a že tentokrát to už bude," upřesnil Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz, kdy dojde oficiálně k ukončení manželství.

Po rozvodovém stání není všemu ještě konec. Podle Jiřího Paroubka ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na dalších pár let. "Majetek se bude řešit až po rozvodu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády.

Před samotným rozvodem chce Jiří Paroubek nabrat síly na dovolené v zahraničí a své milované chatě nedaleko Prahy. "V červenci plánuji dovolenou a následně v srpnu. Pojedu na chatu a pak do Chorvatska. Samozřejmě s partnerkou Gábinou, ale jen částečně, protože je státní úřednice a nemá tolik dovolené, takže trávit dovolenou budu i sám," dodal pro ŽivotvČesku.cz expremiér.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.