Jiří Procházka poslal Američana na zem loktem. K vítězství gratuloval i Karlos Vémola

MMA zápasník Jiří Procházka
MMA zápasník Jiří Procházka
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2021

MMA zápasník Jiří Procházka (28) nastoupil v Las Vegas proti dosud nejkvalitnějšímu soupeři své kariéry. Američana Dominicka Reyese (31), kterému je přezdíváno Devastátor, dokázal ve druhém kole knokautovat loktem z otočky. Šlo o Procházkův druhý zápas v rámci UFC. K vítězství mu pogratulovali například i zápasníci Makhmud Muradov (31) a Karlos Vémola (35).

Český MMA zápasník Jiří Procházka si na konto připsal obrovský úspěch, když dokázal ve svém druhém představení v UFC zvítězit nad Dominickem Reyesem. Amerického zápasníka poslal k zemi ve druhém kole, když ho knokautoval loktem z otočky. Otřesenému Reyesovi na pomoc přispěchali zdravotníci.

"Ten loket byl instinktivní. Když jsem od Dominicka dostal pár úderů, nebylo moc prostoru k přemýšlení, ale byl jsem výborně naladěný a když přišla příležitost, řekl jsem si, loket z otočky, proč ne," uvedl Jiří Procházka po životním zápase. Jeho výkon Američany překvapil, protože Reyes pro ně byl jasným favoritem na výhru.

Věhlasný zápasník Patrik Kincl před zápasem věřil, že vítězství si připíše právě Procházka. "Já jsem přesvědčený, že Jirka vyhraje. Soupeře má ale hodně těžkého a zkušenéhoDo minulého roku neznal slovo prohra, dvanáctkrát zvítězil, narazil až dvakrát při snaze získat titul s šampiony Jonem Jonesem a Janem Blachowiczem," uvedl Kincl pro ŽivotvČesku.cz.

Zápas skončil ve druhém kole, kdy Jiří Procházka knokautoval Reyese loktem z otočky. Americký zápasník se v bezvědomí zhroutil na zem a na pomoc mu přispěchali připravení zdravotníci.

K vítězství Jiřímu Procházkovi pogratulovali další známí zápasníci. "Šokoval jsi svět, kamaráde," napsal na Twitter Makhmud Muradov. "Veliká gratulace," napsal na Instagram Karlos Vémola.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.