Jiří Schmitzer promluvil o práci a Vánocích: Divadlo nehraji, recitály mám zakázané. Svátky s rodinou

Herec Jiří Schmitzer na začátku roku získal Českého lva
Herec Jiří Schmitzer na začátku roku získal Českého lva
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2020

Jednasedmdesátiletý herec a písničkář Jiří Schmitzer získal řadu ocenění. Patří k tomu nejlepšímu, co česká kinematografie má. Přesto jako většina umělců v současnosti trpí dobou, do které epidemie koronaviru vnesla řadu nepříjemných zákazů a omezení. Alespoň vánoční svátky mu zvedají náladu. Těší se na ně. "Budu s rodinou," prozradil legendární herec.

Držitel řady cen, osobitý herec Jiří Schmitzer, získal za ztvárnění hlavní role v road movie Staříci, kterou podle vlastního scénáře natočili Martin Dušek a Ondřej Provazník, začátkem roku Českého lva. Pro Schmitzera letošní Český lev znamenal další přírůstek do jeho lví rodiny. Fenomenální umělec prozradil, jak se mu po pracovní stránce daří.

"V divadle už přibližně čtyři roky nehraji, ale mám ty své recitály, které mám samozřejmě zakázané. A momentálně ani nefilmuji, dostal jsem nějaké nabídky, ale to nedopadlo," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Schmitzer s tím, že letošní Vánoce si užije poměrně klidně a v rodinném kruhu.

"Vánoce prožiji klasicky, kdy budu s rodinou. Těším se na ně. Tradice dodržujeme úplně běžné jako jsou známé z televize, takže šupina pod talíř a půlení jablka," popsal s úsměvem herec pro ŽivotvČesku.cz, že svátky si zpříjemní i nějakým dobrým filmem.

Schmitzer proslul nejen desítkami rolí filmových - legendární je třeba jeho Francin z Menzlových Postřižin či televizních nebo svými kontroverzními písničkami - recitály, ale také složitým vztahem s otcem, hercem Jiřím Sovákem (†79).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.