Jiří Suchý zkolaboval přímo v divadle. Mluvčí záchranky popsala, jak probíhal zásah

Divadelník Jiří Suchý
Divadelník Jiří Suchý
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2021

Hudebník a divadelník Jiří Suchý, který nedávno oslavil 90. narozeniny, byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice. Náhlá nevolnost ho zastihla při představení v divadle Semafor. "Mohu potvrdit, že naše posádka zasahovala v Dejvické ulici, kde se devadesátiletému muži udělalo nevolno," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Jiří Suchý měl v divadle Semafor akci spojenou s premiérou nového filmu. Při akci se mu udělalo špatně přímo v divadle.

"Nemohu potvrdit, že šlo o zásah přímo při kulturní akci. Kde zásah probíhá, není pro záchranáře rozhodující, ale mohu potvrdit, že jsme zasahovali v Dejvické ulici, kde se devadesátiletému muži udělalo nevolno. Po vyšetření byl pacient převezen do Ústřední vojenské nemocnice," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Portál idnes.cz uvedl, že záchranáři odvezli Suchého přímo z představení.

V neděli byla na programu projekce filmu Pochodem vchod aneb Zastavit stát, který Jiří Suchý natočil. Herec měl během projekce vystoupit spolu se svou divadelní partnerkou Jitkou Molavcovou (71).

Legenda české divadelní scény před více než týdnem oslavila 90. narozeniny. Naposledy byl Jiří Suchý hospitalizován loni v březnu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.