Jiřina Bohdalová se nechá očkovat: Je to jediné řešení krize. Jsem ve věku, kdy na to mám nárok, říká

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Situace v České republice v souvislosti s epidemií koronaviru začíná být zlá. Politici i odborníci se shodují, že světlo na konci tunelu představuje očkování. Příkladem jde i starší herecká generace. "Na očkování půjdu. Je to jediný způsob, jak se dostat z krize," uvedla pro ŽivotvČesku.cz herečka Jiřina Bohdalová (89).

Kampaň, která má občanům České republiky vysvětlit nutnost očkování proti koronaviru, se rozjíždí poměrně těžkopádně. Když ministerstvo zdravotnictví připravilo na začátku prosince nevkusný agitační plakát, zkritizoval tým ministra Jana Blatného (50) i premiér Andrej Babiš (66). Doporučil Blatnému, aby si ministerstvo našlo lepší marketéry.

Příkladem pro širokou veřejnost jsou zatím především známé osobnosti, které veřejně deklarovaly, že očkování podstoupí.

"Na očkování určitě půjdu. Jsem ve věku, kdy na to mám nárok," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Bohdalová, legenda českého filmu a divadla. Představitelka Fany či Nesmrtelné tety vidí v očkovací látce světlo na konci tunelu. "Považuji to za jediný způsob, jak se dostat ze současné krize," dodala oblíbená herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Podpořil ji také 88letý zpěvák a herec Josef Zíma, který věří, že díky očkování by se mohl vrátit zpátky na jeviště a znovu rozdávat radost divákům a posluchačům.

"Je mi smutno, že nemohu na koncerty. Jsem nešťastný, že nemohu v této špatné době vystupovat. Nechám se očkovat, hned jak to bude možné. Rád bych se pak zase postavil před publikum," uvedl během vánočních svátků Zíma pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirová epidemie však znovu nabírá na síle. V úterý přibylo rekordních 17 278 nakažených, což je od začátku krize opravdu hodně alarmující číslo. Mírně ubylo hospitalizovaných, těch je zhruba sedm tisíc. Podíl nově zaznamenaných případů nákazy na počtu provedených testů stoupl z pondělních 37 procent na zhruba 41,5 procenta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.