Jitka Boho je maminkou krásné dcery. Rosi není jako jiné holčičky v jejím věku, říká zpěvačka

Zpěvačka Jitka Boho s dcerou Rosalií
Zpěvačka Jitka Boho s dcerou Rosalií
Foto: Nextfoto.cz

Zpěvačka Jitka Boho (29) je nejen talentovanou ženou, na jejíž tvář se mohou diváci těšit v další řadě show plné kostýmů na nejúspěšnější tuzemské komerční televizi, ale především maminkou pětileté Rosalie. Rozkošná holčička má už ve svém věku vlastní styl a od svých vrstevnic se v mnohém liší. "Podle mě mi není Rosálka podobná vzhledově ani povahově, je temperamentní a má svou hlavu. Učím se s ní velké trpělivosti," uvedla Jitka Boho pro ŽivotvČesku.cz.

Vítězka soutěže Česká miss 2010 a zpěvačka Jitka Boho se v listopadu 2015 stala maminkou překrásné holčičky Rosalie. Jak rostla podoba s maminkou byla pro její příznivce nepřehlédnutelná, sama Jitka ale na podobu pohlíží trochu jinak. "Rosi je neunavitelné dítě, které je schopné být vzhůru do půlnoci a vstávat v 7 ráno. Už od roku a půl odpoledne nespí, je hyperaktivní a někdy je to s ní náročné. Podle mne mi není Rosálka podobná ani vzhledově ani povahově. Tady jasně zvítězily geny z tatínkovy strany. Já jsem byla klidné dítě, Rosi je temperamentní a má svou hlavu. Učím se s ní velké trpělivosti," uvedla účastnice oblíbené show plné kostýmů pro ŽivotvČesku.cz.

Rosalie je nejen temperamentní, ale i nadané dítě. "Na druhou stranu je ve svém věku 5 let velmi inteligentní. Už od dvou let uměla abecedu. Dnes už píše a ptá se, jaké má napsat i/y ve slovech, čte i náročnější slova. Psací, tiskací, malá i velká písmena ji nedělají problém. Do toho zdědila po obou z nás rodičů lásku k hudbě, hlavně tedy k bubnování, to jí jde skvěle. Takže vždy je to někde vyvážené. Myslím, že to bude žena s jasným názorem a životním cílem," popsala Jitka Boho pro ŽivotvČesku.cz talenty své dcerky.

Mezi svými vrstevnicemi dcera Jitky Boho vyčnívá. Její zájmy se od zájmů ostatních holčiček liší. "Rosi není jako jiné holčičky v jejím věku. Nehraje si s panenkami, raději má autíčka, zvířata, krabice, a z nich bunkry všech možných tvarů, Harryho Pottera, policii nebo vyplňování různých kvízů. S tím tedy souvisí i oblékání. Většinou neprojde nic moc holčičího. Obléknout jí růžové šaty byl pro mne občas nadlidský úkol. Pokud si může vybrat, sáhne po černé nebo šedé barvě. Na druhou stranu, ani nám se nevyhnuly Paw Patrol, Avengers a podobně populární mainstreamové záležitosti. Rozhodně si však doma nehraje na Popelku nebo Růženku. Ale kdo ví, třeba to přijde, ono se to u dětí hodně rychle mění," vysvětlila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz, v čem je její dcerka jiná než ostatní dívenky jejího věku.

Jitka je skvělou zpěvačkou, což dokázala například i v show plné kostýmů, kde se dokázala proměnit v divu Beyoncé i děsivého Marilyna Mansona. Její dcera ale maminčin zpěv moc neobdivuje. "Rosalie měla, no vlastně občas i teď má, problém s mým zpěvem. Nerada mne poslouchá a říká, ať nezpívám, což je pro mne velmi težké, protože se zpěvem živím,  je to má celoživotní vášeň a poslání. Ale pracujeme na tom, někdy už mi k tomu tancuje nebo dělá porotu, když třeba trénuji songy do show Tvoje tvář má známý hlas 8," přiznala krásná Jitka Boho pro ŽivotvČesku.cz.

Oba rodiče Rosalie jsou hudebníci, kteří lásku k muzice a nadání přenesli na dcerku. "Talent rozhodně má, hraje už pár melodií na klavír, na elektrickou kytaru si zatím brnká po svém. Ale v čem je opravdu skvělá? Tak to je rytmus, ten ovládá výborně. Neustále zapojuje ruce, využívá kde co a vytváří rytmy, které jsou opravdu promyšlené a mají smysl. Myslím, že v tomhle bude pokračovat a já ji v tom vždy ráda podpořím. Upřímně, jako rodič ji budu podporovat ve všem, hlavně když bude šťastná. Nutit ji rozhodně nechci," popsala Jitka Boho pro ŽivotvČesku.cz, v čem její dcerka vyniká.

Společný čas tráví Jitka s Rosalií plnohodnotně a pokud možno, tak co nejvíc venku. "Milujeme přírodu a procházky. Chodíme do lesa, do parků, u rodičů na Vysočině máme rády procházky po okolí, v létě houbaření a zahrádku. Rosi to má ráda tam, kde se může hrabat v hlíně, dělat lektvary z kamínků, šišek a klacíků. Samozřejmě ji baví i kolo nebo koloběžka, to jsou zase aktivity, které jí dokáží aspoň trošičku unavit," uvedla Jitka Boho se smíchem pro ŽivotvČesku.cz, co se svou krásnou dcerkou ráda dělá.

Kvůli koronavirové pandemii byly v Česku uzavřeny i mateřské školy a dětem velmi chybí kamarádi i program, na který byly dosud zvyklé. Malá Rosi není výjimkou. "Teď nám dost chybí školka, takže jsou dny dlouhé a často už nevím, co vymýšlet, zvlášť, když do toho pracuji a snažím se i studovat. Teď tu mám na pomoc babičku, tedy moji maminku, která mi pomáhá, neumím si to v téhle situaci bez pomoci rodiny představit.  Doufám, že se vše brzy vrátí do normálu, hlavně kvůli dětem a socializaci, která je v  jejich malém věku nesmírně důležitá," sdělila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Pro Jitku Boho je Rosalie největším darem a stejně jako každý rodič, i ona svou dceru miluje celým svým srdcem a udělala by pro ni a pro její štěstí cokoliv. "Děkuji Bohu za to, že ji mám! Miluji ji z celého srdce a i když jsou některé dny hodně náročné, vše se to nakonec zvládne. Nejdůležitější je stejně to, že je zdravá, že jsme zdravé a máme se navzájem," doplnila hrdá maminka pro ŽivotvČesku.cz.

Ornella Koktová (27) a Josef Kokta (64) přivítali na svět vytouženou dcerku. Holčička, pro...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.