Jitka Molavcová je i po sedmdesátce ve skvělé kondici. Důležité je udržovat se v rovnováze, říká

Herečka Jitka Molavcová
Herečka Jitka Molavcová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

Herečka Jitka Molavcová (71) započala svou divadelní kariéru v Semaforu roku 1970 a pokračuje v ní dodnes. Řadí se mezi umělkyně, které i po sedmdesátce oplývají až neuvěřitelnou energií a optimismem. Její recept na skvělou kondici přitom nespočívá v ničem složitém. "Důležité je udržovat se v rovnováze. Tělesnou i duševní stránku," uvedla Jitka Molavcová pro ŽivotvČesku.cz. Popsala také, jaké má pocity ze získání ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru muzikál.

Jitka Molavcová je jednou z někdejších hrdinek dětských srdcí a především známou divadelní i televizní herečkou. Na prknech, která znamenají svět, se prochází už více než 50 let a přestože už dosáhla na úspěchy, o kterým se mnohým českým umělcům může jen zdát, nepolevuje. Stále je ve fantastické kondici a věří, že to je díky správné péči o tělo i mysl.

"Plavu si, ani nevím jak. Důležité je udržovat se v rovnováze. Tělesnou i duševní stránku. Všechno v těle se hýbe, proudí krev, klepe srdce, někdy i mozek pracuje. Ráda se učím, jsem zkrátka takový věčný student. Jsem zvyklá chodit a tak propojuju vnitřní pohyb s tím vnějším, mám to vyzkoušené a zjišťuji, že mi to dělá dobře. Tuším, že je to všeobecně prospěšné. I svět se všelijak otáčí a vrtí, a když není v rovnováze, nefunguje," uvedla Jitka Molavcová pro ŽivotvČesku.cz, čemu vděčí za svou kondici.

Oblíbená herečka a zpěvačka v říjnu převzala cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru muzikál, ze které má velkou radost. "Napadlo mě, jestli to není předčasné, ale moc si tohoto ocenění vážím. Thálie je totiž moje kamarádka. Setkala jsem se s ní už v roce 1996... a byla to nádherná slavnostní událost! Tehdy ještě žila moje maminka a poplakaly jsme si... To bylo radosti," zavzpomínala Jitka Molavcová pro ŽivotvČesku.cz na svou první Thálii.

Na sociální síti TikTok, kterou používají především teenageři, se nedávno znovu stala trendem píseň jo-jo, kterou Jitka Molavcová nazpívala počátkem 80. let. Za obnovený úspěch jedné ze svých nejslavnějších písní je ráda. "Moc mě to těší. Možná to bude tím, že je to upřímné," vysvětlila zpěvačka a herečka pro ŽivotvČesku.cz, proč je podle ní píseň znovu v oblibě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.