Jitka Nováčková promluvila o odloučení od partnera. Na otce své dcery je hrdá kvůli důležitému prohlášení

Jitka Nováčková je vítězkou soutěže Česká Miss z roku 2011
Jitka Nováčková je vítězkou soutěže Česká Miss z roku 2011
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Česká modelka, influencerka a vítězka soutěže Česká Miss z roku 2011 Jitka Nováčková (29) prožívá velmi náročné období, které je vyplněné odloučením od partnera a dlouhým cestováním. Otec její dcery Tim Sparv (34) se rozhodl žít ve Finsku, ona se za ním snaží létat z Prahy. To není nic lehkého. "Pořád to máme tak nějak napůl, pořád je to pendlování mezi Prahou a Finskem," řekla pro ŽivotvČesku.cz půvabná kráska.

Život vedle profesionálního fotbalisty může být lákavý, ale realita často bývá na hony vzdálená od instagramových fotek a příspěvků. Své o tom ví česká modelka Jitka Nováčková, která se zamilovala do finského profesionálního fotbalisty Tima Sparva.

Jitka Nováčková následovala svého muže i do Řecka, kde měl do léta smlouvu v klubu AE Larisa. Země ji moc neuchvátila, neuměla jazyk a připadala si odříznutá od přátel. Právě v Řecku v lednu letošního roku přivedla na svět dceru Leu. Když Timovi vypršela smlouva, stál pár před otázkou, co bude dál. Tim dostal řadu pracovních nabídek, ale rozhodl se pro návrat do Finska. Jitka ho následovala jen napůl.

"Nelze říct, že jsem se definitivně přestěhovala do Prahy. Máme to půl na půl, pořád je to pendlování mezi Prahou a Finskem. Všechny věci máme nyní v Praze, ale já lítám za partnerem tak často, jak to jen jde," řekla Jitka Nováčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ideální stav to není, ale důležité je, že dokáží oba vztah na dálku udržovat a jsou si oporou, i když si nemohou být fyzicky blízko.

Objevily se i spekulace, že to v jejich vztahu skřípe, ale tomu se modelka může jen smát. Naopak v poslední době je na svého partnera opravdu hrdá, protože její muž ukázal, že mu nejsou lhostejná lidská práva a ostře kritizoval to, že mistrovství světa bude pořádat Katar. Během stavby stadionů a infrastruktury totiž v bohaté zemi zemřelo 6 500 zahraničních dělníků.

"V posledních dvou a půl letech jsem se snažil, abych se dozvěděl více o situaci v Kataru. Nejsem odborník, ale jako kapitán finského národního týmu vím, že možná brzy budu hrát na stadionech, které někoho stály život. Dokonce jsem mluvil přímo s pracovníky. A mohu vám říci, že oceňují, že je někdo podporuje. A cítí se tím povzbuzení," vyjádřil se veřejně partner české modelky. Taková kritika strhla lavinu reakcí, část fanoušků mu za postoj tleskala, další mu vzkázali, ať se neplete do politiky a stará se jen o fotbal. Pro Tima je zásadní, že odvážná slova ocenila jeho partnerka.

"Je to podle mě hodně důležité téma a jsem moc ráda, že se toho Tim ujal. Měl na to velkou spoustu reakcí, každá kladná reakce ho samozřejmě hodně potěšila. Je nutné o tom mluvit," řekla Jitka Nováčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že lidská práva jsou důležitější než fotbal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.