Již 7 let spolu. Leoš Mareš dojemně zavzpomínal na první setkání s manželkou. Byla to láska na první pohled

Leoš Mareš s manželkou Monikou Marešovou
Leoš Mareš s manželkou Monikou Marešovou
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2022

Oblíbený moderátor a příležitostný zpěvák Leoš Mareš (46) na sociální síti ukázal první společnou fotografii s manželkou Monikou Marešovou (41), kterou pořídili v den svého seznámení. Od toho dne včera uplynulo rovných sedm let a je vidět, že to byla láska na první pohled. Dnes jsou již rodiči malé Alex. A jak pro ŽivotvČesku.cz uvedl psycholog Jeroným Klimeš, narození potomka životnost vztahu prodlužuje. "Právě období prvního dítěte prodlužuje vztah přibližně asi o deset let," sdělil. Monika a Leoš se tak z pohledu vědy mohou těšit na spoustu dalších společných chvil.

Leoš Mareš svou nyní již manželku Moniku Marešovou, rozenou Koblížkovou, potkal 13. června před sedmi lety na svatbě, kam oba dorazili jako hosté. Při pohledu na společnou fotku, kterou na svatební party pořídili, to vypadá, že jiskra musela přeskočit již na místě. Už tehdy totiž moderátor dostal od své budoucí manželky a matky své dcery Alex polibek na tvář.

Momentku v komentářích vtipně okomentovala sama Monika Marešová. "Chtěl ses fotit a já vlastně moc nechtěla, tak jsem ti dala pusu, abych nebyla tolik vidět," prozradila komické okolnosti vzniku fotografie s úsměvem.

I přes počáteční rozpaky však nakonec se sympatickým moderátorem o tři roky později došla až k oltáři. "Strašně jsem se těšil, až ji uvidím. Po obřadu jsme neměli nic, ani svatební večírek, ani party. Vyšli jsme z kostela, bily zvony a my jsme nasedli do auta a jeli rovnou na letiště do Vídně a odletěli jsme na svatební cestu," prozradil tehdy v ranní show Evropy 2 Leoš Mareš průběh svatebního dne, kolem kterého oba snoubenci dělali spoustu tajností, aby se vyhnuli nadměrnému zájmu médií a užili si svůj velký den především spolu.

Dnes jsou již rodiči tříměsíční Alex, která jim dělá velkou radost. Leoš Mareš se do péče o malou dceru ochotně zapojuje, jak ukazují jeho příspěvky na sociálních sítích, nezalekne se dokonce ani tak náročných výzev, jako je zpívání ukolébavek nebo přebalování. Vývoj vztahu manželů Marešových se jeví jako zcela ideální a z vnějšího pohledu působí téměř pohádkově. Co na načasování důležitých milníků v životě páru říká věda, prozradil pro redakci ŽivotvČesku.cz renomovaný rodinný psycholog Jeroným Klimeš.  

"Jedna věc jsou odhady, které se odvozují z nějakých biologických daností nebo ze statistických výpočtů. Zřejmě vzali rozvodovost párů a zjistili, v jaké věkové kategorii je nejmenší rozvodovost. Takže otázkou zůstává, čím je to zkreslené. Rozmezí 28 až 32 let se naprosto překrývá s obdobím, kdy si páry pořizují první dítě. Právě období prvního dítěte prodlužuje vztah přibližně asi o deset let, čili tady splývají dvě věci. Kdy je optimální se vzít a kdy si pořídit prvního potomka. Osobně si myslím, že to období nastává dříve, v mých statistikách se jeví jako nejstabilnější páry ty, které spolu začaly chodit někdy na střední škole. Vydrží nejvíc, mají velkou trvanlivost. Začínat s dětmi po třicítce je podle mě pozdě. Období, kdy je vhodné vstoupit do manželství, je někdy po vysoké škole, poté by měl pár jít do reprodukce," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz odborník na partnerské vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.