Luka Christo zvolili rodiče moudře. Jaký význam má jméno syna Veroniky Arichtevy?

Krásná maminka Veronika s pyšným tatínkem
Krásná maminka Veronika s pyšným tatínkem
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Jméno má v životě člověka svou významnou roli. Definuje nás a mnohdy nám dává jisté předpoklady, kterých se buď můžeme držet, nebo nemusíme. Ale faktem je, že nás provází po zbytek života. Pokud se ho nerozhodneme sami změnit.

Krásné a netypické jméno dali svému prvorozenému synovi slavní rodiče, herečka Veronika Arichteva (34) a její manžel a filmový režisér Biser Arichtev (43). Chlapec, který se narodil 29. září dostal netradiční jméno Luka Christo. A jaký je pravý význam obou jmen?

Luka se používá jako neutrální jméno pro obě pohlaví. V překladu znamená osobu z italského historického území, které se nazývá Lukánie. Christo je pak typicky mužské jméno latinského původu, které se hojně užívá v anglicky mluvících zemích a znamená následovník Krista.

Volba jmen byla moudrým rozhodnutím nejen proto, že mají svému nositeli zaručovat ochranu Boha. U druhého jména Christo je i dobrým důvodem to, že je známé ve světě. Není tedy problém s tím, že by ho v zahraničí neuměli vyslovovat nebo došlo dokonce k jeho zkomolení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.