Joey ze seriálu Přátelé: Matt LeBlanc zešedivěl a nechal narůst vousy. V 53 letech ženám podlamuje kolena

Herec Matt LeBlanc
Herec Matt LeBlanc
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

Humor a skvělé herecké obsazení. Seriál Přátelé vnesl v 90. letech svěží vítr do televizního vysílání a osudy šestice sympatických přátel žijících v newyorském Greenwich Village zaujaly diváky. Hudební znělka, píseň I´ll Be There for You, zněla v hlavě snad každému. Jedním z hlavních protagonistů byl i herec Matt LeBlanc (53), který ztvárnil pohodáře a milovníka jídla Joeyho Tribbianiho. První díl sitcomu mohli diváci zhlédnout 22. srpna 1994 a představitel sympatického Joeyho se za více jak 26 let od nástupu Přátel na televizní obrazovky přirozeně změnil.

Americký herec vyrůstal v Newtonu v Massachusetts a není žádným překvapením, že pro něj televize byla už od dětství předmětem velkého zájmu. "Byl jsem dítě svobodné matky, takže jsem trávil spoustu času před obrazovkou. Sledoval jsem seriál All in the Family nebo třeba sitcomy The Honeymooners a Cheers," přiznal Matt LeBlanc, jak uvedl web Cbswatchmagazine.com. Jeho příjmení znamená ve francouzštině »bílý«.

Kariérní začátky LeBlanca nesouvisely s herectvím, ale s modelingem. Velká životní šance přišla až s nabídkou role do sitcomu Přátelé, kde vytvořil se zbylou pěticí skvělou partu kamarádů, kteří prožívají životní vzestupy i pády v newyorské čtvrti Greenwich Village. "Televize způsobuje zvláštní věc. Divák vidí postavu v mnoha situacích v průběhu spousty let a nemůže si pomoct – myslí si, že ten člověk musí být takový, jak ho zná z obrazovky," vyjádřil se představitel Joeyho Tribbianiho pro The Guardian s tím, že s tím má velmi bohaté zkušenost právě kvůli srovnávání jeho postavy s ním samotným.

Díky úspěchu seriálu dostal herec možnost pokračovat jako Joey ve vlastním stejnojmenném spin-offu, který byl ale v květnu 2006 ukončen po odvysílaných dvou řadách. Diváci britského Top Gearu ho dobře znají také jaké moderátora pořadu.

V osobním životě je otcem krásné dcery Mariny Pearl a byl jednou ženatý - s modelkou a herečkou Melissou McKnightovou, ale v roce 2016 se stala jeho životní partnerkou producentka a režisérka Aurora Mulliganová. Matt LeBlanc se za dlouhé roky změnil, už to samozřejmě není ten tmavovlasý mladík jako tehdy. V 53 letech však se šedinami, vousy a širokým úsměvem neztrácí charisma a je vidět, že roky navíc podtrhly jeho mužnost.

Přátelé se po 17 letech vrací v plné sestavě a legenda komediálního žánru znovu ožívá v reunionu vysílaném už za pár dní prostřednictvím známé streamovací služby. Čeští diváci však budou muset zůstat ještě trpěliví a počkat si.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.