John Travolta vzdal hold zesnulému synovi. Jett zemřel v 16 letech, dnes by byl skoro třicátníkem

Herec John Travolta
Herec John Travolta
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2021

Herec John Travolta (67) má sice velmi úspěšnou kariéru, ale v životě ho potkala spousta neštěstí. Jedním z nich byla i smrt syna Jetta, který zemřel v 16 letech poté, co se při epileptickém záchvatu silně udeřil hlavou o hranu vany. Nyní by mu bylo už 29 let a otec mu vzdal hold dojemným příspěvkem na sociální síti.

V lednu roku 2009 potkala Johna Travoltu jedna z nejsmutnějších událostí v jeho životě a noční můra každého rodiče. Jeho šestnáctiletý syn Jett dostal při dovolené na Bahamách silný epileptický záchvat, udeřil se hlavou o vanu a ani přivolaná lékařská pomoc už mu nedokázala zachránit život.

Travolta už v minulosti přiznal, že smrt syna málem nepřekonal. "Myslel jsem si, že to nezvládnu. Život pro mě v tu chvíli přestal být zajímavý, stálo to hodně úsilí, abych se vzpamatoval," přiznal herec v rozhovoru pro pořad Good Morning America.

"Žádný rodič by si neměl projít ztrátou dítěte, není to správné. Ale chci říct, že se to dá překonat, dá se to zvládnout a můžete i po tak smutné události najít vůli k životu," doplnil John, který v loňském roce přišel i o svou manželku Kelly Prestonovou. Ta prohrála boj s rakovinou prsu.

Jett Travolta, který byl autistou a epileptické záchvaty mu ztěžovaly život už od dětství, by se dožil již 29 let. Otec mu tak na své sociální síti vzdal hold dojemným příspěvkem. "Všechno nejlepší k narozeninám, můj krásný Jetty. Miluji tě," napsal Travolta ke společnému snímku.

John Travolta se aktuálně sám stará o dvě děti. Dcera Ella Bleu teprve nedávno dosáhla dospělosti a vydala se ve stopách svých rodičů. Mladšímu Benjaminovi je teprve 10 let a stále chodí do školy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.