Johnny Depp prohrál spor s bulvárem. Soud rozhodl, že ho právem nazval manželským násilníkem

Z lásky mezi herci se stal nenávist
Z lásky mezi herci se stal nenávist
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Americký herec Johnny Depp (57) je v úzkých. Jeho ostře sledovaný soudní spor s americkým deníkem The Sun kvůli článku o násilí páchaném na exmanželce a hollywoodské krásce Amber Heard (34) dopadl tak, jak nechtěl. Soud se přiklonil na opačnou stranu a uznal, že noviny herce označily za násilníka právem.

Představil legendárního kapitána Jacka Sparrowa z filmové série Piráti z Karibiku se dostal do problémů poté, co jeho manželka Amber Heard vypověděla před soudem, že je to brutální násilník a vyhrožoval jí dokonce zabitím. O tom, že je manželský násilník, napsal také americký bulvární deník The Sun, na který herec podal žalobu za urážku na cti. Soudní spor, který se stal velmi sledovaným nejen za strany médií, ale i veřejnosti, se dočkal svého konce a závěrečného verdiktu. Pro svobodu amerického tisku to znamenalo jednoznačné vítězství, protože londýnský Vrchní soud mu udělil právo Deppa takto označit kvůli jeho brutálním útokům na jeho ženu.

Johnny Depp žaloval vydavatele News Group Newspapers (NGN) a jeho vedoucího redaktora Dana Woottona za článek z roku 2018, ve kterém ho novinář označil za manželského násilníka a uvedl vlastní důkazy o tom, že hollywoodská hvězda zaútočila na Amber Heard. Oba manželé vedli tvrdý spor a účastnili se 16denního soudního líčení, ve kterém se do hloubky probíraly důvěrné podrobnosti a jejich vzájemný vztah. „Pro pana Deppa je velmi důležité, aby očistil své jméno od těchto děsivých obvinění. Když řeknu, že přišel o všechno, je pro něj všechno evidentně jeho pověst. Nejde o peníze,“ uvedl dříve jeho advokát David Sherborne, jak píše britský deník The Guardian.

Soud vyslechl i informaci, že Deppova dcera Lily-Rose v minulosti na otce naléhala, aby neničil vztah s Amber Heard, protože měla dojem, že mu jeho manželka pomáhá a stává se z něj lepší otec. "Možná tomu v té době věřila. Odmítám pokus paní Heard vyobrazit mě jako typického narkomana. Na někoho, kdo by se měl po většinu svého života takhle ničit, jsem tedy měl velké štěstí a můj mozek funguje stále celkem dobře," řekl Johnny Depp, jak informuje deník The Sun.

Americký bulvár se tak dočkal velkého vítězství a hollywoodský herec bude muset ustát obrovskou prohru a smířit se s tím, že bude mezi lidmi vnímám jako skutečný násilník, který svoji ženu týral po fyzické i psychické stránce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.