Reklama:

Josef Klíma se stal počtvrté dědečkem. Jeho vnučka dostala rozkošné jméno. Konečně holka, radoval se

Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2020

Investigativní reportér Josef Klíma (69) se nedávno stal počtvrté dědečkem. A konečně se dočkal zástupkyně křehkého pohlaví. Sám ale kriticky přiznal, že je mnohem lepší dědeček než otec. "Je to kvůli tomu, že dříve jsem potřeboval světu hodně věcí dokazovat," přiznal pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Josef Klíma během své investigativní práce poznal mnohé. Mnohokrát pomohl lidem, řadě proradných politiků svými skvělými reportážemi pořádně znepříjemnil život, získal řadu ocenění. Poslední roky ale zvolnil tempo, aby dohnal ztracený čas s rodinou. Teď slaví, protože se stal počtvrté dědečkem a obavy, že by se nudil, rozhodně nemá.

"Ke třem vnukům mi konečně přibyla vnučka Beáta. Jsem lepší dědeček, než jsem otec, protože před lety jsem chtěl světu ukázat, co všechno umím, naplno, někdy i na sto dvacet procent, jsem se věnoval práci, teď už nikomu nic dokazovat nemusím. Mám jiné hodnoty a doháním čas s rodinou a strašně si to užívám," řekl pro ŽivotvČesku.cz několika cenami ověnčený reportér a spisovatel a scénárista Josef Klíma

Reklama:

Letošní rok, který pro mnoho lidí nebyl úspěšným, sám hodnotí z osobní stránky za vydařený.

"Zatímco většina lidí odpočívá, protože platí řada vládních restrikcí, tak já pracuji naplno, protože lidé jsou hladoví po informacích z médií. Ale když odmyslím epidemii, která zasáhla samozřejmě i mě jako všechny, tak musím říct. že letošní rok jsem měl mimořádně úspěšný autorsky. Vyšly mi tři knihy. Jedna z nich dostala ocenění Kniha roku, což jsou vzpomínky bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty. A musím sám uznat, že některé pasáže dávají nahlédnout hodně hluboko do velkých politických kauz. To mi udělalo radost. A teď mi vyšla kniha, kterou osobně hodnotím jako nejlepší moje dílo. Jmenuje se Loď s otroky a ukazuje divoká devadesátá léta z pohledu televizního novináře, který pátrá po tajném finančním fondu někdejších politických špiček a jde mu při tom o život. Kniha se odráží v realitě," upřesnil čtyřnásobný dědeček Josef Klíma, který stále je řadou svých kolegů hodnocen jako mimořádně schopný a pracovitý člověk.

Význam jména Beáta:

Původ má v latinském beata, což znamená „blažená, šťastná“.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: