Josef Kokta je v šoku ze smrti kamaráda Radana Dolejše: Promluvil o tom, o čem si den před jeho smrtí psali

Radan Dolejš
Radan Dolejš
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2022

Manžel influencerky Ornelly Koktové (28), podnikatel Josef Kokta (64), je zaskočen náhlou smrtí dobrého kamaráda. Hudebník Radan Dolejš (†57), kapelník skupiny Patrola Šlapeto, který se delší dobu potýkal se zdravotními problémy, v neděli večer nečekaně zemřel. "Ještě předevčírem jsem si s ním psal," sdělil pro ŽivotvČesku.cz zdrcený Josef Kokta.

V domácnosti Ornelly a Josefa Koktových momentálně nepanuje příjemná atmosféra. Josef Kokta se totiž dověděl o smrti kamaráda Radana Dolejše, se kterým ho pojilo letité přátelství. Pro redakci ŽivotvČesku.cz zdrcený podnikatel popsal své momentální pocity. "Je to pro mě hrozně čerstvé a také dost nečekané. Ještě předevčírem jsme si spolu psali na sociální síti a plánovali jsme, že půjdeme na kafe," sdělil pro ŽivotvČesku.cz pohnutým hlasem Josef Kokta, jak moc ho skon dramaturga zábavných pořadů zaskočil.

O úmrtí informovala rodina. Radan Dolejš se narodil 9. dubna 1964, absolvoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, obor čeština a dějepis. Studoval také na Lidové konzervatoři Jaroslava Ježka. Od září 2017 učil na Pražské konzervatoři obor dějiny Jazzu a moderní populární hudby. Jeho smrt zaskočila řadu kolegů, zejména pak manželku Táňu, se kterou vychovával dva syny.

"Na Radana mám jen samé krásné vzpomínky, on měl opravdu básnické střevo. Jinak se mi o tom těžko mluví, když odejde dobrý člověk, je to vždycky obrovská ztráta," popsal své pocity pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta, na němž bylo znát, že se po smutné zprávě skutečně necítí dobře.

O tom, že má Radan Dolejš zdravotní potíže, informoval server iDnes. Loni se měl potýkat se sepsí v noze, po jejíž operaci dokonce upadl do kómatu.

Hudebníka v neděli večer nalezli bez známek života kolegové z kapely. "Byli jsme domluveni, že za ním večer přijdu. Zvonil jsem, ale dlouho nikdo neotvíral. Zavolal jsem policii, dveře nakonec otevřeli hasiči, kteří ho doma našli mrtvého. Na zprávu koronera už jsem tam nečekal. Ale včera se mu špatně dýchalo," uvedl pro Blesk kapelník Šlapeta Karel Hoza.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.