Josef Zíma o slavné pohádce a covidu-19. Princeznu se zlatou hvězdu nesleduji, očkovat se nechám, říká

Josef Zíma (vpravo) si zahrál ve slavné pohádce
Josef Zíma (vpravo) si zahrál ve slavné pohádce
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma (88) přiznal, že se na televizní obrazovce vidět nemusí. "Na pohádku Princezna se zlatou hvězdou nekoukám. Já se mohu poslouchat, ale vidět se nechci," řekl oblíbený zpěvák a herec pro ŽivotvČesku.cz. Muž, který v legendární pohádce hraje prince Radovana, má v současné době trápení s tím, že nemůže vystupovat před publikem kvůli epidemii koronaviru. "Nechám se určitě očkovat hned, jak to bude možné," zdůraznil Zíma.

"Na Princeznu se zlatou hvězdou se koukat nebudu. Já se na sebe nerad koukám. Poslouchat se mohu, ale dívat se na sebe? To ne. To já si uvědomuji všechny chyby a nedostatky… A že bych to dnes udělal líp, ale dnes mi už nikdo takovou roli nedá," usmál se Zíma v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Legendární pohádka Martina Friče byla natočena v roce 1959 a zařadila se mezi vánoční klasiku. Josef Zíma jako princ Radovan poskytne ochranu dívce v myším kožíšku, ze které se vyklube krásná princezna Lada v podání dnes již zesnulé Marie Kyselkové (†83).

"Bylo to moc hezké natáčení, já byl za to rád. Ale myslím si, že o pohádce se řeklo a napsalo už všechno. Vždyť já o tom mluvil snad tisíckrát," dodal skromně pro ŽivotvČesku.cz Zíma s tím, že dnes ho zajímají a trápí jiné věci.

"Je mi smutno, že nemohu na koncerty. Jsem nešťastný, že nemohu v této špatné době vystupovat. Také se nechám očkovat, hned jak to bude možné. Rád bych se pak zase postavil před publikum," dodal pro ŽivotvČesku.cz Zíma s přesvědčením, že očkování je pro návrat do běžného života opravdu důležité.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.