Reklama:

Josef Zíma si vyrazil do společnosti. Přiznal nutnost operace. Bojím se toho, lékaři také nejsou nadšeni, svěřil

Zpěvák Josef Zíma
Zpěvák Josef Zíma
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 10. 2021

Nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma (89) se objevil ve společnosti, kterou tolik miluje. I přes své zdravotní neduhy zejména s nohami, si nenechal ujít oslavu k zahájení vysílání nové digitální stanice Českého rozhlasu, která je určena nejen pro seniory. Pro ŽivotvČesku.cz legendární umělec přiznal, že ho trápí umělý kloub v pravém koleni, který vypovídá službu. "Chtělo by to operaci, ale té se bojím," netajil se.

Reklama:

Na společenské události se objevila řada slavných tváří. K vidění byla třeba zpěvačka Petra Janů (68), Pavlína Filipovská (80) či herec Jan Přeučil (84) s manželkou Evou Hruškovou (69) a další. Společnost si pochvaloval Josef Zíma, který si v chůzi musí pomáhat francouzskými berlemi. Pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil obavu, že s podzimem může dojít opět k vládním restrikcím.

Reklama:

"Teď mám akcí hodně, ale nevím, jak dlouho to vydrží. Covid je tu pořád a otázka je, jak to bude po volbách. Obávám se, že určitá omezení budou. Jsem rád, že jsem si akci užil a byla tam řada přátel, třeba s Pavlínou Filipovskou se vídám často," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz Josef Zíma, který by podle svých slov měl být operován, ale kvůli jeho věku je to komplikované.

"Mám francouzské hole, nejsem na tom dobře, pokud jde o chůzi. V pravé noze mám umělý kloub, ten dosloužil, chtělo by to operaci, ale té se bojím a kvůli mému věku nejsou lékaři také z toho nadšeni. Se stářím odchází řada funkcí, zrak, sluch, paměť... Když si musím pamatovat desítky, stovky textů, stále ten mozek musím cvičit, jednoduché to není, ale jsem rád, že pořád to jde," dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, který se proslavil také jako princ Radovan v Princezně se zlatou hvězdou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: