Jsem přesvědčený, že Procházka vyhraje, míní MMA zápasník Kincl. Zhodnotil jeho šance v duelu s Američanem

MMA zápasník Jiří Procházka
MMA zápasník Jiří Procházka
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2021

V neděli přibližně v půl sedmé ráno českého času MMA zápasník Jiří Procházka (28) nastoupí v Las Vegas proti dosud nejkvalitnějšímu soupeři své kariéry. S nevyzpytatelným Američanem Dominickem Reyesem (31), přezdívaným Devastátor, svede tvrdý duel v nejprestižnější organizaci světa UFC. Pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil kvality soupeřů věhlasný zápasník Patrik Kincl (31).

Do Las Vegas zamířil Jiří Procházka s trenéry Martinem Karaivanovem a Jaroslavem Hovězákem s dvoutýdenním předstihem. "Já jsem přesvědčený, že Jirka vyhraje. Soupeře má ale hodně těžkého a zkušeného. Do minulého roku neznal slovo prohra, dvanáctkrát zvítězil, narazil až dvakrát při snaze získat titul s šampiony Jonem Jonesem a Janem Blachowiczem," má jasno ohledně favorita duelu Patrik Kincl, podle nějž je otázka, zda zápas skončí před limitem či na body. Přiklání se ale spíše k taktické bitvě, která bude trvat několik kol.

"Záleží na Reyesovi, jak k zápasu přistoupí. Má za sebou dvě porážky a myslím si, že nebude chtít moc riskovat a bude opatrnější. Domnívám se, že do třetího kola se podívají, když Jirka bude bodovat bezpečně a profesorsky a Reyes bude následně muset začít riskovat a klidně by to mohlo ve čtvrtém, pátém kole skončit. Úplně si nemyslím, že by to mělo skončit na body, ale to čtvrté, páté kolo je reálné, pokud se »nezblázní« hned v prvním kole," odhadl možný vývoj zápasu pro ŽivotvČesku.cz český zápasník Patrik Kincl.

Oba bojovníci mají za sebou také předzápasové vážení. Procházka navážil 92,5 kilogramu. Dominick Reyes se vešel do limitu s 93,2 kilogramy.

Jiří Procházka vs. Dominick Reyes
Věk: 28 let - 31 let
Výška: 193 cm - 193 cm
Váha: 92,5 kg - 93,2 kg
Zápasy: 31 - 14
Výhry: 27 (24 K.O.) - 12 (7 K.O.)
Porážky: 3 - 2
Remíza: 1 - 0


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.