Julián Záhorovský se nakazil covidem. Finalista pěvecké show popsal průběh a promluvil o únavě

Zpěvák Julián Záhorovský
Zpěvák Julián Záhorovský
Foto: ŽivotvČesku.cz

Mezi nakaženými nemocí covid-19 je aktuálně i Julián Záhorovský (36), který se doma potýká s příznaky. Finalista historicky první a zároveň nejslavnější pěvecké show v Česku má naštěstí lehčí průběh a už teď se těší, až bude moct sportovat. "Občas teplotu mám, čich ani chuť jsem neztratil, ale cítím fyzickou únavu," řekl Záhorovský pro ŽivotvČesku.cz.

Julián Záhorovský nákaze dlouho odolával, covid-19 se ale nakonec ani jemu nevyhnul. Oblíbený muzikant měl obavy z průběhu, ty byly zažehnány slovy odborníků. "Naštěstí mi řekli, což jsem si po dvou nebo třech dnech oddechl, že mám lehčí variantu podle krevních testů, takže mě částečně opustily ty černé myšlenky, že se to druhý den zhorší, nebo že mám britskou nebo jihoafrickou mutaci, takže jsem se přestal trochu bát," uvedl Záhorovský pro ŽivotvČesku.cz.

Finalista pěvecké show promluvil o svých příznacích. "Občas teplotu mám, čich ani chuť jsem neztratil, ale cítím fyzickou únavu. Když vyběhnu schody do patra, tak jsem zadýchaný a trošku se mi motá hlava. To nejhorší už mám asi za sebou, nějaký šestý sedmý den jsem měl zvýšenou teplotu, trošku víc se mi motala hlava, byl jsem děsně unavený. Ale člověk se naučí přepnout hodiny, protože usínám okolo osmé nebo deváté a vstávám v šest," popsal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák svůj průběh.

"Já beru nějaké vitamíny ráno a večer nebo jsem měl prášek na sražení teploty, ale není to u mě extra závažné, takže do sebe nechci všechno cpát. Paní, která to trasovala, mi řekla, že mám lehčí variantu a spadl mi kámen ze srdce, že by neměla přijít nějaká vážnější komplikace. Jsem hlavně zvědavý, za jak dlouho se mi vrátí fyzička, abych mohl na kolo nebo na brusle," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Julián, který se už těší na sportovní aktivity.

Protiepidemická nařízení a strach z nákazy drží lidi doma i za pěkného počasí a ulice jsou neobvykle prázdné. "Je to divná doba. Člověk se podívá v neděli dopoledne z okna a venku není ani noha. To je strašně divné, že venku je úplné mrtvo, ticho, jako ve městě duchů, i když svítí sluníčko," vysvětlil Julián Záhorovský pro ŽivotvČesku.cz své pocity z aktuální situace.

Antigenní testy, které vláda nakoupila pro testování ve školách, nemají podle odborníků do...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.