K chorvatskému pobřeží do tisícovky. RegioJet začíná Čechům nabízet jízdenky za hubičku. Zájem je obrovský

Cesta do Chorvatska může být za levno...
Cesta do Chorvatska může být za levno…
Foto: RegioJet / pixabay.com / koláž ŽvČ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2020

I přes to, že ještě do nedávna nebylo jisté, zda budou moci Češi o prázdninách vůbec někam vycestovat, se mnoho z nich po dovolené začalo intenzivně shánět. Velmi výhodnou možnost, jak se v létě dostat do Chorvatska, od příštího týdne nabídne dopravce RegioJet. S ním se dostanete na Balkánské pobřeží za necelých 1000 korun.

Autobusový a vlakový dopravce RegioJet začne od 9. června nabízet velmi výhodné jízdenky do Rijeky. Z Česka se vlakem do chorvatského města dostanete za 590 korun. Pokud si budete chtít připlatit za lůžko ve vlaku, zaplatíte maximálně 790 korun.

I když se na první pohled zdá, že musí RegioJet na takto levných jízdenkách prodělat, sám dopravce mluví o opaku. „Zájem je už nyní obrovský, máme stovky telefonátů denně, píšou nám i cestovní kanceláře. Počítáme s tím, že poptávka bude vysoká,“ uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj pro iDnes.cz.

Ceny mnohem nižší

RegioJet na všech trasách, které jezdí, dokázal, že ceny mohou být mnohem nižší. Stejným případem bude i spoj do Rijeky,“ dodal.

RegioJet bude své vlaky do Rijeky vypravovat třikrát týdně po dobu letních prázdnin. Nevylučuje ale, že spoj kvůli vysokému zájmu posílí. Žlutý vlak by tak mohl jezdit do Chorvatska každý den. Cesta z Prahy trvá zhruba 14 hodin. Vyrážet se bude z české metropole v 17.20, v Rijece by měl být v osm hodin ráno.

Pro výletníky z Čech budou v Rijece připraveny návazné autobusové spoje, které zavezou turisty do jižnějších destinací. Za tento spoj cestující zaplatí 200 až 300 korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.