K soudu přišel v netradičním outfitu. Na Dominika Feriho si posvítila módní policie

Dominik Feri
Dominik Feri
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2023

Českem rezonuje kauza exposlance za TOP 09 Dominika Feriho (26), který je momentálně souzen za dvě znásilnění a jeden pokus o znásilnění, kterých se měl v minulosti dopustit. Na internetu se mimo jiné bývalý politik stal terčem kritiky kvůli tomu, že k soudu v úterý i čtvrtek dorazil poměrně výrazně oblečený ve stylu »sicilského mafiána«. Podle komentujících se takové oblečení nehodí ve chvíli, kdy je člověk souzen pro podezření ze závažných trestných činů. Pro ŽivotvČesku.cz vhodnost zvoleného outfitu Dominika Feriho rozebral módní expert Kája Pavlíček (50).

Soud se nad údajnými hříchy exposlance Dominika Feriho sešel v úterý a ve čtvrtek. Poprvé za přítomnosti veřejnosti, podruhé bez ní, a to z důvodu ochrany svědkyň a citlivosti celého případu. Následně bylo další soudní stání odročeno na duben.

Kauza »Feri« se do rukou mužů zákona dostala v roce 2021, a to po svědectví několika žen, které zveřejnily weby Deník N a Alarm. Tehdy populárního poslance obvinily ze sexuálního nátlaku a dalších protiprávních skutků. Feri připustil, že ne vždy se choval jako »džentlmen«, ale odmítl sexuální násilí. Následně se vzdal mandátu poslance a opustil coby člen politickou stranu TOP 09. Poté se zcela stáhl z veřejného života a přestal být aktivní na sociálních sítích.

Soud s Dominikem Ferim je mediálně ostře sledovanou kauzou, kterou lidé také hojně komentují na sociálních sítích. Ať už je jejich názor na celou věc jakýkoli, zaznívá poměrně mnoho hlasů, které se podivují nad výrazně sebevědomým vystupováním Dominika Feriho čelícího spravedlnosti. K soudu se totiž dostavil s velkou pompou a ochotně se nechal fotografovat. Vystupoval spíše jako celebrita, než člověk, který je podezřelý ze spáchání morálně velmi odsouzeníhodných skutků.

Samostatnou kapitolu pak představoval outfit, který si k soudu oblékl. Ve čtvrtek dorazil ve světle hnědých kalhotách, kostkovaném saku a vestičce. To vše doladil vzorovanou červenou kravatou. V úterý byl navíc viděn v budově soudu na Praze 3 v klobouku a dlouhém kabátu, což mu propůjčovalo vzezření sicilského Kmotra. Nakolik je takové oblečení pro danou příležitost vhodné, se redakce dotázala módního experta, stylisty Káji Pavlíčka.

"Sám o sobě ten outfit není špatný, řekl bych, že je to oblečení moderní, které se teď nosí. Co se soudu týká, asi neexistuje přesně daný dresscode, ale samozřejmě by člověk měl být oblečený pokud možno slušně. V případě, kdy je sám souzen, je ale otázka, jestli je dobré na sebe takto upozorňovat. Zvolil bych spíše něco klasického, například šedý oblek, vyvaroval bych se extravagantních prvků. Zde je to diskutabilní, zda už takto výrazné oblečení neudělá spíše špatný dojem," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz stylista s desítkami let praxe model Dominika Feriho.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.