Kalousek v reakci na Babiše: Kritiku uzavření hranic moc nechápe, jako komunistický fízl pobýval v zahraničí

Miroslav Kalousek a Andrej Babiš
Miroslav Kalousek a Andrej Babiš
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Bývalý předseda opoziční TOP09 Miroslav Kalousek v současnosti sleduje vládu snad více než kdy jindy. Pravidelně na svém Twitteru především negativně komentuje vládní kroky. Jeho pozornosti neunikl ani rozhovor premiéra Andreje Babiše pro deník Právo. V němž Babiš zjednodušeně v titulku říká, že "Stát musíme zadlužit, kritiku uzavření hranic moc nechápu". Kalousek se do premiéra ČR nevybíravě pustl.

V reakci na rozhovor Kalousek napsal na Twitteru směrem na slova Babiše, který poukazuje na to, že koronavirus Česku otevřel oči a je potřeba lékaře dobře zaplatit. Navíc tvrdí, že se Česko musí zadlužit .

Musíme se zadlužit, abychom podpořili sociální smír, ubránili ekonomiku a zachovali lidem práci,“ je přesvědčený premiér. 

Přece pokud tu epidemii zvládneme v krátkém čase, tak o to dřív se otevřou hranice. Omezený pohyb a zavřené hranice nikoho z nás netěší a rozhodně nechceme bezdůvodně omezovat základní lidské svobody, ale jde o rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, podle něhož máme chodit do práce, domů, k lékaři a na nákupy a úřady v nejnutnějších případech,“ řekl v rozhovoru pro deník Právo. 

Kritika kvůli rezervám

Kalousek zkratkovitě uvedl na svém Twitteru, že Babišova vláda rezervy nevytvořila a navíc je jasné, proč Babiš kritiku uzavření hranic nechápe.

"Český premiér: 1. Naše děti musíme zadlužit, protože sami jsme žádné rezervy netvořili a ty, které jsme zdědili, ty jsme rozházeli. 2. Kritiku uzavření hranic moc nechápu, nechápal jsem ji už tehdy, když jsem jako komunistický fízl pobýval v zahraničí," uvedl Kalousek, pod jehož příspěvkem se hojně a emotivně začalo v souvislosti s Andrejem Babišem diskutovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.