Kam by mohli Češi letos na dovolenou? Nejméně nakažených mají Řecko a Slovensko

Kam by Češi mohli letos na dovolenou?
Kam by Češi mohli letos na dovolenou?
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2020

Češi zřejmě o letní dovolenou kvůli koronaviru nakonec nepřijdou. Úřady intenzivně vyjednávají s Chorvatskem o leteckém a pozemním koridoru, aby se k moři mohli dopravit čeští turisté. Ze zemí, které patří mezi nejoblíbenější letní destiance Čechů, je pak nejméně postiženo Řecko se Slovenskem.

Češi během loňského roku vykonali nejvíc cest do Chorvatska, a sice 740 tisíc. Na druhé příčce se umístilo Slovensko se 700 tisíci cestami. Mezi další oblíbené destinace patří Itálie, Rakousko a Řecko. Vyplývá to z dat, které uvolnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ze zemí, které Češi vyhledávají při dovolené nejčastěji, je koronavirem nejméně postiženo Řecko a Slovensko. Není však jisté, zda budou moct našinci do těchto států během léta vycestovat.

Jednání s Chorvatskem

Do zdárného konce naopak míří jednání s chorvatskou vládou o koridoru pro české a další turisty. Země je na letních dovolených existenčně závislá. Tamější vláda by mohla otevřít hranice už během června.

Jasno má být nejpozději do konce května. Čechům se tak blýská aspoň na jednu destinaci, kam se v letních měsících budou moct podívat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.