Kamarův právník je duševně chorý. Kdyby vyhráli, tak bučící děti vůbec neřeší, myslí si fotbalový expert

Glen Kamara (vpravo) při utkání v Praze
Glen Kamara (vpravo) při utkání v Praze
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2021

Bizarní dohru má fotbalový zápas mezi Spartou a Glasgow Rangers, během kterého byl vyloučen útočník hostů Glen Kamara (25). Podle jeho právníka ho rozhodilo, že na něj pískaly děti, které na stadionu byly. Právník pákistánského původu Aamer Anwar (53) označil děti za rasisty. Sportovní zápolení už přerostlo v mezinárodní skandál. "Mně přijde, že když prohrají, tak se vymyslí nějaký problém, teď zase tvrdí, že se jim před dětmi hrálo špatně, protože bučely. Stěžují si, protože prohráli, kdyby vyhráli, tak se nic neřeší," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz chování skotského týmu bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek (66).

Skotský tým neunesl zápas v Praze a po jeho skončení začal hledat výmluvy, proč se Spartou padl. Skotská veřejnost začala útočit na děti, které zápas sledovaly. Podle britských médií i klubu Glasgow Rangers se děti dopustily rasistického chování, když pískaly a bučely na Glena Kamaru. Ten zápas nedohrál, po dvou žlutých kartách musel odejít ze hřiště.

Nejvíce oleje do ohně přilévá jeho právník Amer Anwar. Na rasistickou strunu ale hraje také trenér hostujícího týmu Steven Gerrard (41) či britský tisk. Sportovní zápolení přerostlo v mezinárodní skandál, ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (37) si na pondělí předvolal britského velvyslance a chystá se s ním promluvit a situaci uklidnit.

Ladislav Vízek, jehož zeť Vladimír Šmicer (48) se považuje shodou okolností za Gerrardova kamaráda, otevřeně říká, že kdyby skotský tým v Praze vyhrál, tak se žádné problémy v tisku řešit nebudou.

"Sparta podala slušný výkon, proti Glasgow to nebyl lehký zápas, ale obstáli. Líbilo se mi, jak pracoval Adam Hložek, měli vyhrát větším rozdílem, šance se musí proměňovat. Teď je na programu derby, na to se moc těší, myslím, že Sparta ale bude muset přidat, pokud chce se Slavií uspět," ohodnotil Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz utkání po sportovní stránce. Pak se zaměřil na to, že skotský tým neumí prohrávat.

"Mně už to přijde opravdu přiblblé, já to už ani nechtěl komentovat. Mám pocit, že Kamarův právník je duševně chorý. Je zajímavé, že o tom, že Kamara byl vyloučen za úder loktem, se nemluví. Oni už vše přehazují na rasismus, to je pro ně teď největší téma. Dokud se bude klečet a tyhle věci do detailu řešit, tak tím budou pořád sebe omlouvat. Mně přijde, že když prohrají, tak se vymyslí nějaký problém, teď zase tvrdí, že se jim před dětmi hrálo špatně, protože bučely. Stěžují si, protože prohráli, kdyby vyhráli, tak se nic neřeší. Přijeli do Prahy a působili na mě zakřiknutě, ať jsou rádi, že na stadionu byly děti, jinak by to pro ně bylo horší. S tím fňukáním ať jdou do pytle," řekl bývalý fotbalový reprezentant pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přístup Stevena Gerrarda a jeho týmu ho zklamal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.