Kandidát na prezidenta Petr Pavel se pochlubil číslem 107. Nejde o městský francouzský automobil, ale jeho IQ

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2023

Generál Petr Pavel (61) se na začátku ledna vrátil do pozice největšího sázkového favorita na post prezidenta republiky. Ukázal tak lidově řečeno záda rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové (43), kterou »z trůnu« sesadil na druhou pozici. Kurzově si pohoršil i předseda hnutí ANO Andrej Babiš (68). Oba jmenovaní muži si do boje o Hrad nesou osobní černou kaňku, tou je minulost ve spojitosti s někdejším režimem. Redakce ŽivotvČesku.cz aktuálně zjistila, že bývalý vysoký představitel české armády a NATO se pyšní poměrně zajímavým výsledkem v rámci IQ testu, který podstoupil v roce 1987. Vyplývá to z dokumentu, který je možné najít na jeho oficiálních webových stránkách.

Někomu se jako prezidentský kandidát nezamlouvá, jiní mu naopak fandí. Zda bude zvolen prezidentem, je pouze a jednoznačně jen spekulací. Jisté je ale u současného favorita sázkových kanceláří Petra Pavla nyní to, že jeho IQ má podle dávného dokumentu zveřejněného na jeho oficiálním webu, hodnotu »107«. Pokud by se dalo nad číslem přemýšlet s humorem, »stosedmička« je zároveň označení vozu do městského provozu francouzské výroby - Peugeot, který se u českých řidičů zase až tak velké popularitě netěší.

Ohledně inteligenčního kvocientu se redakce ŽivotvČesku.cz dotázala zkušeného psychologa Jeronýma Klimeše (55), co si člověk, který nikdy nepodstoupil standardizovaný inteligenční psychologický test k vyčíslení inteligence jedince v poměru k ostatní populaci, pod číslem 107 má představit.

"Jenom toto - uvedené číslo - nám říká, že jeho nositel má inteligenci vyšší, než má přibližně 70 procent populace. Ale ještě nebudeme tleskat, protože z toho dokumentu nevíme, jaký test byl použit, ani nevíme, v jaké situaci se nacházel testovaný v době, kdy test podstoupil. Číselná skóre jsou velmi nevypočitatelná. Víte, viděl jsem člověka, který měl dva soudní znalecké posudky. Podle jednoho měl IQ 50 a podle druhého měl IQ 100. To znamená, že nesmíme zapomenout, že i psychologové odvádějí fušerskou práci," uvedl renomovaný a odbornou veřejností uznávaný psycholog Jeroným Klimeš ohledně toho, co je v dokumentu uvedeno.

První kolo voleb nástupce Miloše Zemana (78) bude v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna a případné druhé kolo o dva týdny později. Bude to pět let od těch předešlých. První přímá volba prezidenta se uskutečnila v roce 2013 a další v roce 2018. V obou byl úspěšný současný a dosluhující prezident. Potřetí v řadě zvolen být nemůže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.