Karel Gott a Richard Krajčo měli tajemství. Vánoční duet jsme natočili 11 dnů před Srdce nehasnou, říká zpěvák

Karel Gott a Richard Krajčo vytvořili vánoční duet
Karel Gott a Richard Krajčo vytvořili vánoční duet
Foto: Archiv Richarda Krajča
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2020

Filmová premiéra dokumentárního snímku mapující poslední měsíce života Karla Gotta (†80) sice byla kvůli koronavirové epidemii posunuta, ale i rok po smrti legendy lidé uslyší hlas Mistra ve zbrusu novém duetu. Postaral se o něj fenomenální hudebník Richard Krajčo (43), který ho rok před veřejností tajil. "Vznikl 11 dnů před Srdce nehasnou. S Karlem jsme měli dohodu, že světlo světa spatří ale až tyto Vánoce," řekl pro ŽivotvČesku.cz Richard.

Velké hudební překvapení bude mít premiéru 5. listopadu. A pravda o spojení Gotta a Krajča je jiná, než jsme doposud znali.

"Nejprve jsem oslovil Karla já, a to v souvislosti s tímto duetem, a až posléze mě požádal, zda bych zvládl duet pro něj a jeho dceru," upřesnil Richard Krajčo pro ŽivotvČesku.cz s tím, že když spolu duet natáčeli, bylo to pro Richarda velmi emotivní. Uvědomoval si, že Mistrovi běží čas...

K vánoční písni, o které se mluví jako o vánočním hitu, vznikl i klip. Režie se chopila zpěvákova manželka Karin Krajčo Babinská (46).

V klipu se objeví Iva Janžurová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Lucie Štěpánková, Dana Batulková a ve své filmové premiéře i naše děti. Oslovili jsme lidi, kterých si vážíme a jsou nám blízcí,“ upřesnil Richard Krajčo s tím, že je rád, že se mu podařilo téměř dva roky udržet tajemství, které s Karlem Gottem měli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.