Karel Heřmánek prozradil, v čem byla role pekelníka v pohádce S čerty nejsou žerty nejnáročnější

Legendární herec Karel Heřmánek
Legendární herec Karel Heřmánek
Foto: nexfoto.cz

Velikonoce jsou časem, kdy se v televizním vysílání objevují pohádky. Jednou z naprostých klasik české kinematografie je pohádka na motivy Boženy Němcové S čerty nejsou žerty, ve které ztvárnil roli vládce pekla velikán hereckého světa Karel Heřmánek (73). Po skoro 37 letech zavzpomínal na postavu, do které vnesl část sebe. "Bylo to příjemné natáčení. Samozřejmě tam byla řada humorných historek. Já jsem poměrně dost improvizoval," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Pohádka S čerty nejsou žerty vznikla v roce 1984 na motivy spisovatelky Boženy Němcové. O hudbu se postaral uznávaný hudební skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř (75) a režijně je pod pohádkou podepsán Hynek Bočan (82). Ve filmu se sešlo přímo hvězdné herecké obsazení a jednu z rolí Lucifera si zahrál oblíbený herec Karel Heřmánek.

"Bylo to příjemné natáčení. Samozřejmě tam byla řada humorných historek. Já jsem poměrně dost improvizoval, tak mi pak režisér Hynek Bočan řekl: Karle, ale myslím, že tohle by čert už neudělal. Určitě mám radost, že je to úspěšná pohádka - a tak oblíbená. Opravdu náročné bylo líčení do podoby pekelníka," řekl Karel Heřmánek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nastane čas, kdy se na pohádku po letech podívá.

"Až budu starý a senilní, tak se na to možná ještě podívám," přiznal pro ŽivotvČesku.cz legendární herec, který je principálem Divadla Bez zábradlí a díky svému charismatickému a rozpoznatelnému hlasu je také obsazovaným dabérem.

Je také zastáncem očkování, které pravidelně s rodinou podstupoval každý rok. Proto považuje vakcínu proti koronaviru za smysluplnou. Spadá i do věkové kategorie nad 70 let, a proto už mu vznikl nárok na vakcínu. "Jedno očkování už jsem absolvoval, na další jdu v sobotu," doplnil Karel Heřmánek pro ŽivotvČesku.cz.

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili op...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.