Karel Vágner odhalil, jak vznikla hudba ke snímku Babovřesky a co ho poutá k režiséru Troškovi

Karel Vágner promluvil o snímku Babovřesky
Karel Vágner promluvil o snímku Babovřesky
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2020

Divácky velmi populární snímek film Zdeňka Trošky s názvem Babovřesky spojil dva zajímavé hlasy. Titulní píseň S láskou je nám líp nazpívali Lucie Vondráčková a Josef Vágner, syn Karla Vágnera, který hudbu složil. "Šlo to poměrně rychle, hotovo bylo za krátkou dobu," prozradil uznávaný skladatel pro ŽivotvČesku.cz.

Komedie vstoupila v roce 2013 do českých kin. A jen málokdo tušil, že se z ní stane kasovní trhák. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků, čímž se v té době Babovřesky staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu a překonaly tak do té doby nejnavštěvovanější film Kajínek.

Skladatel Karel Vágner prozradil, jak hudba ke snímku vznikala. "Se Zdeňkem Troškou nás pojí letitá spolupráce. Rád s ním spolupracuji, protože jsme stejná krevní skupina, umí se naladit na stejnou notu a osobně si myslím, že nikdo neumí zachytit tak dokonale vesnický život na filmovém plátně. Takže mě Zdeněk oslovil a když jsem hudbu složil, Zdeněk řekl, to je ono a bylo hotovo," zavzpomínal na vznik hudby ke snímku, který v neděli vysílá nejsledovanější tuzemská televizní stanice. Vágner přiznal, že jeho syn Josef titulní skladbu občas zařadí i do svých koncertních vystoupení.

"Zdeněk je taky muzikant a jsme spolu naladěni na podobnou notu. A to je záruka dobré spolupráce," dodal Vágner o snímku, o kterým se říká že je volným pokračováním legendární trilogie Slunce seno.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.