Karlos Vémola nezvládl boj s kilogramy. Slovenský bojovník zápas chce, má to ale háček

MMA zápasník Karlos Vémola
MMA zápasník Karlos Vémola
Foto: Se svolením organizace Oktagon
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2021

V sobotu by měl proběhnout ostře sledovaný zápas mezi Karlosem Vémolou (35) a slovenským bojovníkem MMA Milanem Ďatelinkou (25). Jenže boj o titul se komplikuje. Český bijec totiž nezvládl shazování a překročil váhový limit. Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala šéfa organizace Oktagon, co se bude dít nyní. "Teď nemohu mluvit," odepsal Ondřej Novotný (43) s tím, že aktuální situaci intenzivně řeší.

V sobotu večer se v Brně uskuteční galavečer Oktagon 22, který poutá pozornost plánovaným zápasem mezi Karlosem Vémolou a slovenským bijcem Milanem Ďatelinkou. Při pátečním vážení ale nastaly velké komplikace.

Karlos Vémola před zápasem o titul nesplnil váhový limit. Hranici 83,9 kilogramu střední kategorie přetáhl o 0,6 kilogramu. Ihned si uvědomil, že malér je na světě. "Promiň, že jsem to nedal. Je to ode mě naprosto neprofesionální," řekl po vážení směrem ke slovenskému soupeři. Ten ale bojovat chce.

"To, že soupeř převážil, mi vůbec nevadí. Nedělám z toho tragédii, přátelé, je to sport. Neumím si představit, že bych zrušil zápas kvůli 0,5 kg. Celá příprava, shazování a všechno dát pryč jen kvůli takovým drobným. Karlosovi přeji bezproblémové doplnění, ať je zítra (v sobotu) ready a ať si to oba užijeme," Milan Ďatelinka na svém instagramovém profilu.

Redakce ŽivotvČesku.cz požádala o vyjádření šéfa organizace Oktagon Ondřeje Novotného. Ten ale momentálně zřejmě intenzivně řeší, jak sobotní večer bude probíhat. "Teď nemohu mluvit," odepsal Ondřej Novotný v SMS. Lékař navíc Vémolovi zakázal další shazování.

Nejpravděpodobnější scénář je takový, že zápas se uskuteční, ale Karlos Vémola si pás šampiona neponechá, i kdyby zvítězil. Běžným standardem je, že pokud se bojuje o titul, musí se zápasníci do váhového limitu vejít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.