Karlos Vémola si připsal další skalp v kleci. Francouze Lohorého porazil na body, bojoval 5 kol

Karlos Vémola si došel pro další vítězství
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2020

Hlavním soubojem středečního večera smíšených bojových umění Oktagon 20 byla titulová bitva ve střední váze mezi Karlosem Vémolou (35) a Alexem Lohorém z Francie. A český Terminátor si opět došel pro vítězství, tentokrát na nejdražším turnaji organizace Oktagon ve své historii. Ovšem zápas neměl zcela pod kontrolou, jak je u něj zvykem a vyhrál až na body, když mu Francouz vydržel vzdorovat celých 5 kol.

Hlavním zápasem večera, který se opět uskutečnil v Brně bez přítomnosti diváků, a to za přísných hygienických podmínek, byl očekávaný souboj Vémoly s Lohorém.

Vémola hned od úvodu prvního kola šel sebevědomě po svém soupeři. Žádné postojové »hrátky« se neočekávaly, a tak to i vypadalo. Bylo zcela jasné, že veterán UFC se bude snažit vsadit na jednu kartu, jako tomu bylo v jeho předchozím zápase třeba s Václavem Mikuláškem, kdy soupeře hned v prvních vteřinách zápasu hodil na zem. Situace se opakovala i s Alexem Lohorém, kterého Vémola poslal na zem oktagonu po pár vteřinách.

Jednoznačně český Terminátor v pozici na zemi dominoval a rodák z Francie se ocitl ve značných problémech. Ovšem první kolo Alex "Da Killakid" Lohóre přežil.

Druhé kolo připomínalo to předchozí. Vémola hned v úvodu se snažil soupeře hodit na zem, což se mu povedlo. A i když český Terminátor byl v dominantní pozici a Francouze zasypával ranami, zápas se mu nedařilo ukončit.

Třetí kolo v úvodu přineslo bitvu v postoji u pletiva. Od poloviny ale opět na zemi a na Vémolovi bylo znát, že mu docházejí síly stejně jako jeho soupeři. Opět závěr kola byl v pozici, kdy Karlos Vémola zalehl soupeře a snažil se ho krátkými údery obouchávat a brát mu co nejvíce »kyslíku«.

Karlos Vémola se poprvé ve své kariéře dostal do kol šampionů. Do čtvrtého kola vstoupil Vémola i jeho francouzský soupeř v postoji. Necelé tři minuty se odehrávaly v duchu, kdy se Vémola snažil chytit Lohorého a hodit ho na zem, což se mu povedlo až v polovině kola. Zbylých zhruba dvě a půl minuty byly opět o tom, že Vémolův soupeř odolával jeho tlaku na zemi.

Karlos Vémola vstoupil do pátého kola. Moc dobře si byl vědom toho, že z předchozích kol měl nabodováno a stačilo mu tak jen přežít celých pět minut, aniž by si nechal dát zbytečný úder, který by mohl zápas rozhodnout.

Lohoré v úvodu zkusil gilotinu, ale rychle ji zase pustil. Následně se Karlos dostal do plného mountu. Na obou bylo vidět, že toho mají plné zuby. Ale pro vítězství si došel Vémola, když v zápase na 5 kol Alexe Lohorého porazil na body. Francouz ovšem ukázal velké srdce. Rozhodčí zápas obodovali ve prospěch českého bijce poměrem: 50:45, 50:44, 50:42.

Nový šampion OKTAGONU - 🇨🇿 Karlos Vémola! 🔥

Zveřejnil(a) OKTAGON MMA dne Středa 30. prosince 2020

Oba zápasníci dohromady získali jedenáct titulů různých organizací - Vémola šest, v Anglii žijící Francouz pět. Český Terminátor si ale vítězstvím došel pro svůj první titul v organizaci Oktagon ve střední váze. Zároveň to pro něj byl historicky první zápas na 5x5 minut.

Sázkové kanceláře favorizovaly Vémolu, Lohoré marně věřil, že jej porazí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.