Kate ze seriálu Ztraceni radikálně změnila image. Evangeline Lillyová má chlapecký sestřih a zesvětlila vlasy

Herečka Evangeline Lillyová v seriálu Ztraceni
Herečka Evangeline Lillyová v seriálu Ztraceni
Foto: Profimedia/©ABC/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2021

Některé seriály na začátku nového milénia ovládly televizní vysílání. Jedním z nich byli Ztraceni - mysteriózní příběh o ztroskotaných pasažérech tajemného letu, kteří museli přežít v podmínkách džungle a rozklíčovat řadu záhadných otázek. Postavu Katherine Austinové si zahrála herečka Evangeline Lillyová (42), díky roli si získala velkou fanouškovskou základnu. Od dob, kdy se americký seriál poprvé objevil v televizi, uplynulo už téměř sedmnáct let a představitelka krásné Kate se výrazně změnila.

Rodačka z města Fort Saskatchewan v kanadské Albertě začínala jako modelka, díky čemuž si vydělala peníze na studia na Univerzitě Britské Kolumbie (UBC) – její obor byl mezinárodní vztahy. Stala se tváří několika reklam a objevila se také v menších seriálových i filmových rolích. Slávu a popularitu jí přinesla v roce 2004 až jedna z hlavních postav seriálu Ztraceni (v originále Lost) Katherine »Kate« Austinová, kterou ztvárnila.

"Řekla bych, že to byl můj osud, protože to rozhodně nebylo na pořadu dne. Byla jsem jednou z těch velmi vzácných hereček, které se nesnažily být herečkami – když jsem tu roli dostala. A jediný důvod, proč jsem ji přijala, bylo to, že jsem v sobě měla obrovskou víru a skutečně jsem byla přesvědčená, že všechno v mém životě mě stále nějak tlačí a nasměrovává k této profesi. Pak se to odehrálo hodně rychle," řekla Evangeline Lillyová pro Eonline.com.

"Na začátku byla Kate milá a pohodová. Ale když show postupovala dál, měla jsem pocit, že je stále předvídatelnější a nepříjemnější. Připadalo mi, jako by moje postava začala být nezávislá – měla svůj vlastní příběh, vlastní cestu a vlastní plán – nahánět se s muži po celém ostrově. A to mě iritovalo a štvalo," přiznala herečka, která byla za roli Kate v seriálu Ztraceni dokonce dvakrát nominovaná na prestižní Zlatý glóbus.

Téměř 17 let od premiéry seriálu se Evangeline Lillyová výrazně změnila. Kdo si ji pamatuje jako krásku s dlouhými tmavými loknami, tak zůstane překvapen. Herečka se totiž ostříhala a má krátké vlasy se světlými melíry. I když je změna hodně razantní, na půvabu jí to nic neubralo. V osobním životě je matkou desetiletého syna Kahekilika Kaliho, kterého má s partnerem Normanem Kalim (43).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.