Kateřina Brožová se pochlubila fotografií z dob modelingu. Bylo jí 18 let a její krása brala dech. Dostala jsem za to pár korun, říká

Herečka Kateřina Brožová
Herečka Kateřina Brožová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2021

Kateřina Brožová (53) je jednou z nejpůvabnějších českých hereček. Už jako náctiletá dívka byla nepřehlédnutelně krásná a ještě než se stala úspěšnou herečkou, přivydělávala si modelingem. "Je to strašně dávno, opravdu jsem si přivydělala pár korun, spíš abych si mohla koupit něco navíc k jídlu, než nějaké radosti," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Brožová a zavzpomínala na dětství a dospívání.

Herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová je ženou mnoha talentů a profesí. V období dospívání, když ještě byla studentkou střední školy, si dokonce přivydělávala i jako modelka. Na tuto dobu vzpomíná na jako poměrně bezstarostnou a velkou zásluhu na tom nese fakt, že tehdy nebyl svět ovládán technologiemi, které dnes lidé sotva pustí z rukou.

"Bezstarostné období to do určité míry bylo, protože člověk ještě neměl tolik povinností. Doba byla velmi odlišná od té dnešní, protože tehdy jsme si myslím vážili věcí mnohem víc než dnes, ač byla doba totalitní. Tím, že nebylo nic k sehnání, jsme měli radost z každé drobnosti, dnes je vše k dostání a jsme rozmazlení," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Brožová.

Dnes práce modelky patří mezi prestižní povolání. Ženy, které se objevují na obálkách časopisů a procházejí se po přehlídkových molech vydělávají velké peníze, hodně cestují a žijí v luxusu. V době, kdy modelkou byla Kateřina Brožová, o tak lukrativní práci ani zdaleka nešlo a z výdělku, který díky ní získala, si mohla pořídit spíš jen maličkosti.

"V době, když mi bylo nějakých náct, jsem studovala gymnázium a pak jsem dělala zkoušky na divadelní fakultu. Tohle bylo v době gymnázia, asi těsně před těmi zkouškami, nějaké dva, tři roky jsem si přivydělávala jako modelka. Tak jsem se objevovala v některých módních časopisech a dokonce i na módních přehlídkách. Je to strašně dávno, opravdu jsem si přivydělala pár korun, spíš abych si mohla koupit něco navíc k jídlu, než nějaké radosti. Naprosto neporovnatelné s dnešní dobou," zavzpomínala herečka pro ŽivotvČesku.cz na přivýdělek v dospívání.

Vzpomínkou na modelingové časy se půvabná blondýnka pochlubila na sociálních sítích, kam umístila snímek z dob, kdy jí bylo 18. Přestože fotografie byla pořízena před 35 lety, samotná modelka se změnila jen minimálně a vypadá stále skvěle.

"Ty fotky mi nedávno poslal fanoušek, myslím, že to bylo pro jeden módní časopis předrevoluční doby. Modelingem jsem si přivydělávala, to bylo fajn, ale jinak jsem vždy milovala přírodu, jak to mám dodnes. Raději, než stát před objektivem, i když to bylo také příjemné, nebo se objevit před lidmi na pódiu, tak jsem ráda jezdila k vodě, do lesa, na ryby, na koně... Měla jsem to vždy tak rozdělené," prozradila Kateřina Brožová pro ŽivotvČesku.cz, co jí už v mládí bylo nejbližší.

Přírodu si herečka zamilovala už v dětství a jde o lásku, která ji nikdy neopustila. Na sociálních sítích čas od času ukáže fotografie z lesa, od skal, či například od rybníka. To, v jakém prostředí vyrůstala, mělo na její osobnost velký pozitivní vliv.

"Byla jsem trošku vychovaná jako holka i kluk, takže mám hodně zálib, které se asi úplně neslučují s životem městské ženy. Žila jsem na okraji Prahy, tak se to nabízelo. Bydleli jsme ve Starých Ďáblicích, což byla v té době opravdu vesnice, a odtud jsem dojížděla do školy, takže jsem vlastně v přírodě vyrůstala. Do školy jsem dojížděla poměrně daleko, jak na základní, tak na gymnázium. Poměrně hodně času jsem trávila v hromadné dopravě, což zase moc příjemné nebylo, ale zpestřovala jsem si to četbou a tak," dodala Kateřina Brožová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.