Kateřina Brzobohatá o začátcích skupiny Holki. Užívaly jsme si peněz a slávy, byla to jízda, vzpomíná

se souhlasem Kateřiny Brzobohaté
Zpěvačka Kateřina Brzobohatá
Foto: se souhlasem Kateřiny Brzobohaté
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 5. 2021

Na přelomu nového milénia kralovala hudební skupina Holki předním příčkám hudebních hitparád a podobně jako u Luneticů znal v té době jejich hity snad každý. Členkou dříve čtyřčlenného uskupení je zpěvačka Kateřina Brzobohatá (39), která prošla od dob největší slávy dívčí kapely výraznou proměnou a založila rodinu společně s manželem a hokejovým útočníkem Davidem Švagrovským (36), se kterým má tři děti – dcery Anabel s Laurou a nejmladšího syna Adama. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na staré časy, když skupina začínala a promluvila o tom, jak dnes žije.

Kateřina Brzobohatá si jako mladá dívka užívala záře reflektorů a úspěch skupiny Holki, která byla na přelomu devadesátých let a nového milénia fenoménem. První hit Už mi nevolej zněl éterem a v hudební hitparádě Eso dlouhé týdny vládl na první příčce. Jednou ze členek tehdy čtyřčlenného uskupení (Klára Kolomazníková kapelu později definitivně opustila) je právě Kateřina, která společně s Nikolou Šobichovou (38) a Radanou Labajovou (40) nadále pokračují jako trio Holki.

Kateřino, stále ještě trvá doba epidemie koronaviru, která zasáhla do životů Čechů velmi výrazně. Jak ovlivnila vás?

Zasáhla nám do života asi jako všem, velmi! Neříkám, že nám změnila život od základů – to určitě ne. Ale být rok zavřená doma, navíc s dětmi, není zdravé. Ani pro jednu stranu. My máme plné zuby dětí a ony zase nás. Těším se, až se život vrátí do normálu.

Vím, že jste maminka tři dětí. Máte nějaký tip na to, jak se dá všechno zvládnout. Máte něco, co vám pomáhá?

Vlastně ani ne. Řídím se heslem: »Nepodělej se z toho« – a tak nějak to funguje (směje se). Jsem za své děti šťastná, i když žádní andílci rozhodně nejsou. To mají ale bohužel po mně, vlastně si nemůžu stěžovat.

Na co se nejvíce těšíte, až se zcela rozvolní?

Až pojedeme s Holkama na vystoupení.

Máte za sebou úspěšné roky se skupinou Holki, která hlavně na začátku roku 2000 v původním složení válcovala přední příčky hitparád. Jak vzpomínáte na starou éru Holek a v čem je její novodobá, bez Kláry Kolomazníkové, jiná?

Holki na přelomu milénia byly neuvěřitelná jízda. Užívaly jsme si peněz, slávy, neměly jsme žádné závazky – krom dodělání školy, což jsme splnily. Bylo to super období! Teď jsme všechny mámy, hudbu máme víceméně jako koníček, ale i tak si to moc užíváme. Jsme svými pány, rozhodujeme o všem jen my tři. Nikdo nám do toho nekecá, neurčuje, nenutí… Děláme si to na pohodu a o to víc nás to baví.

Máte ještě nějaké kariérní sny, nebo u vás převládají spíše přání spojená s rodinou?

Mám, ale vím, že už se nesplní. Takže budu ráda, pokud bude dobře fungovat skupina a budu mít šťastnou a zdravou rodinu.

Vím, že máte za sebou úpravu poprsí. Proč jste se k takovému kroku rozhodla?

Ano, to je pravda. Prsa mi operoval skvělý pan doktor Horyna a já jsem za to vděčná. Důvod byl prostý – každé z dětí jsem kojila 10 měsíců, krát tři. Úprava byla nutná, jinak bych ji nepodstupovala.

Udržujete si krásnou štíhlou postavu. Co pro sebe děláte, abyste vypadala tak dobře?

Děkuju. Lockdown mě donutil obout si tenisky a jít běhat. K smrti jsem to nenáviděla, vyhýbala se tomu a prohlašovala, že jsem běhala naposledy na základce a hrdě se toho držím (směje se). Leč abych se doma nezbláznila, musela jsem aspoň na chvíli vypadnout a vyplavit ze sebe endorfiny. Teď běhám pravidelně 4x týdně a zbylé dny cvičím doma. Ale to už je »lážo, plážo«.

7. května slavíte narozeniny. Proběhne doma nějaká oslava?

Jen malička s rodinou, respektive jen mamka se ségrou. Mamka je už po očkování a my se ségrou se pravidelně testujeme, abychom měly jistotu, že nikomu nic nehrozí.


O Kateřině Brzobohaté:
  • Kateřina Brzobohatá se narodila v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.
  • V roce 1999 se stala členkou hudebního fenoménu – dívčí skupiny Holki.
  • 7. května slaví poslední narozeniny před jubilejní »čtyřicítkou«.
  • Odmala miluje fialovou barvu.
  • Sama o sobě říká, že je generál a nemá ráda nepořádek.
  • Miluje květiny, ale doma jí snad umře i uměla kytka.
  • Nejvíce si cenní svých kamarádů a je vděčná, že má tak velkou a krásnou rodinu.

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu