Kateřina Mátlová se na křtu knihy pochlubila rozkošnou dcerkou. Připadá mi, jako by vyrostla přes noc, říká

Zpěvačka Kateřina Mátlová s dcerou
Zpěvačka Kateřina Mátlová s dcerou
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2021

Zpěvačka Kateřina Mátlová (42), známá též pod uměleckým jménem Kate Matl, se v lednu stala poprvé maminkou. Její dceři Karolínce je už 10 měsíců a nyní se po boku slavné maminky objevila na křtu knihy. "Musím říct, že mi připadá, jako by vyrostla přes noc," řekla Kateřina Mátlová pro ŽivotvČesku.cz a prozradila, jak dceru vychovává a jak to dělá, že má tak skvělou postavu.

Kateřina Mátlová a její partner, podnikatel Michal Kovář, se v lednu letošního roku stali rodiči malé Karolínky. Holčička roste jako z vody a se slavnou maminkou se přišla podívat na křest knihy do foyer pražského Divadla v Dlouhé. Zpěvačka si uvědomuje, že zatímco ještě nedávno držela v náruči malé miminko, nyní je najednou její dcerka větší.

"Já jsem ji včera porodila a dnes už je velká. To je jako mávnutím proutku, ten čas strašně rychle letí. Musím říct, že mi připadá, jako by vyrostla přes noc. Na dětech je vidět v přímém přenosu, že čas letí. Karolínce je 10 měsíců, má interaktivní hračky, říká máma, táta, bába," popsala své pocity pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Mátlová, která už nyní má jasno v tom, co ve výchově dcery rozhodně dělat nechce.

"Doma ani v autě nezapínám dětské pořady, dokonce ani ty kreslené. Chci, aby se malá vyvinula v přirozené představivosti, než aby koukala na pohyblivé obrázky a jen u toho seděla. Zachránila nás ohrádka, pes je z ní nešťastný, protože se nedostane k malé ani k hračkám. My ji ale využíváme, jen když musím doma něco udělat, jinak je nechávám spolu. Malá už chodí kolem stolu, musí se ještě držet, ale teď mi teprve začíná fitness (směje se)," vysvětlila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz, jak pomáhá své dcerce k rozvoji.

Těhotenství se na postavě Kateřiny Mátlové vůbec nepodepsalo. Na křest knihy dorazila v kratších bílých šatech a kozačkách a tento outfit dal vyniknout jejím štíhlým křivkám. Ona sama připouští, že výrazné změny, které by vyžadovaly například velké nákupy těhotenského oblečení, nezaznamenala ani v požehnaném stavu.

"Je pravda, že šatník se mi vůbec neobměnil a v těhotenství jsem si koupila jediné těhotenské kalhoty, protože měly gumu nahoře, aby mi nebyla zima. Pak jsem si koupila větší bundu, tu ale využívám i teď, protože malou nosím na břiše v nosítku a ta bunda se dá zapnout, i když je pod ní malá," svěřila se zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Štíhlá postava ale přeci jen není zcela zadarmo, stojí za ní denní režim. "Já mám argentinskou dogu, takže je to shon i s malou. Můj přítel je přes týden pryč a přijíždí na víkend, takže je všechno na mně. Jsem na sto procent maminkou, u toho ještě pracuji a v tom dni se dá čas krájet. Ráno rychle vstát, obléct malou, jít se psem, v poledne a večer je to stejné. Ujdeme třeba šest kilometrů denně. Plus se starám o domácnost," popsala Kateřina Mátlová pro ŽivotvČesku.cz, co si myslí, že stojí za její kondicí.

Zpěvačka měla štěstí, že v těhotenství příliš nepřibrala. Nyní na své postavě nemusí pracovat v posilovně a cvičením se vyčerpávat, ba dokonce nemusí mít ani striktní jídelníček. Myslí si, že zápřah, v jakém je denně, je důvodem, proč vypadá tak skvěle.

"Jím hodně, protože ještě kojím, ale má postava se dala dohromady hodně rychle. Byla jsem až překvapená. Všichni mi říkali, že to po čtyřicítce bude hrozné, ale během dvou nebo tří měsíců bylo vše zpátky. Je ale pravda, že je to tím maminkovským nasazením, protože jsem na to svým způsobem sama. Ta argentinská doga je jako druhé dítě, takže já mám vlastně doma dvě děti, a když na víkend přijede přítel, tak tři," dodala se smíchem Kateřina Mátlová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.