Reklama:

Katka z dokumentu filmařky Třeštíkové na procházce v Praze: Přála bych si lepší zdraví

Katka Bradáčová s kamarádem
Katka Bradáčová s kamarádem
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2023

Zná ji celé Česko a v novém roce by si přála lepší zdravotní stav. Řeč je o narkomance Katce Bradáčové, kterou proslavil dokument filmařky Heleny Třeštíkové, v lednu oslaví své 47. narozeniny. Při pohledu na úvodní fotografii by ale hádal jen málokdo, že padesátku má teprve před sebou. V současnosti je spokojená, jen zdraví by si přála lepší. "Mám náběh na cirhózu jater, tak snad se to ještě zlepší," uvedla pro ŽivotvČesku.cz před časem. Nejnovější snímek byl zachycen v pražském Braníku, je pár týdnů starý a redakci ho poskytl spolupracovník.

Reklama:

Katka Bradáčová je dlouhé roky – od natočení věhlasného dokumentu filmařky Třeštíkové – ukázkou toho, jak odolné je lidské tělo. V roce 2009 se nejznámější narkomanka Česka objevila v časosběrném dokumentárním snímku, který mapuje jejích čtrnáct let závislosti na drogách. V té době si dopřávala zejména heroin. V minulosti se matka jediné dcery – šestnáctileté Terezy, s níž stále udržuje kontakt, ale vlažnější – netajila tím, že závislost si vybudovala také na metadonu. Jde o náhražku heroinu. S tím ale, jak přestala docházet do Centra metadonové substituce, skoncovala.

Reklama:

Redaktorovi portálu ŽivotvČesku.cz v minulosti, když mu opakovaně poskytla rozhovor, svěřila, že se nevyhýbá ani nebezpečnému pervitinu. Komplikaci po letech užívání návykových látek tak pro ni představuje »náběh na cirhózu jater«.

Aktuálně uvedla pro ŽivotvČesku.cz, když se v pražském Braníku potkala na procházce se spolupracovníkem redakce, že si na nic nestěžuje, jediné, co by si přála, je lepší zdraví. "S játry mám problém, přála bych si lepší zdraví, jinak jsem spokojená," odpověděla na dotaz. Ze svých zvyků – tedy života na ulici – nic však nezměnila. Stále se obklopuje »zajímavými« lidmi z okraje společnosti.

Na dotaz, čím se aktuálně živí, zopakovala, že sběrem papíru a různých věcí, ale nejvíce financí má od druhých lidí, když žebrá v centru Prahy. "Pořád mě někteří lidé poznávají," smála se Katka Bradáčová, když se jí spolupracovník portálu ŽivotvČesku.cz ptal, zda si stále užívá »filmové slávy«.

Katka nechtěla prozradit, kde v současnosti bydlí, jeden čas ale dokonce bydlela s bývalým partnerem Jiřím v kanále na pražské Palmovce. Později se Katka pochlubila redakci, když změnila partnera, bydlením lepším. Dokonce tehdy poskytla i několik snímků, jak si hoví na gauči v domově, který má střechu.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: