Reklama:

Kauza Dominika Feriho může vstoupit do poslední fáze volební kampaně. Policie řekla, kdy oznámí detaily

Dominik Feri s kamarádkou a šéfkou TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou
Dominik Feri s kamarádkou a šéfkou TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2021

Případ Dominika Feriho (25) ještě může být bodem, který vstoupí do závěrečné fáze předvolební kampaně. Policie nevyloučila, že podrobnosti k případu vydá ještě před otevřením volebních místností. "Horizont, kdy bude vyšetřování toho případu ukončeno, se nedá přesně odhadnout," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Reklama:

V polovině května Českou republikou začala otřásat skandální kauza Dominika Feriho. Ten do té doby patřil k nejnadanějším tvářím české politické scény a měla mu patřit budoucnost v TOP 09, která na mladém politikovi chtěla stavět předvolební kampaň. Strana se pak Feriho musela zbavit, protože do médií několik žen a dívek promluvilo o tom, že je měl mladý poslanec nutit k pohlavnímu styku a vyvíjet na ně nátlak.

Feriho dobrá kamarádka a předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová (36) je přesvědčená, že pokud se Feri očistí, měl by se do strany vrátit. "Důležité je teď vyšetřování nejen pro Dominika Feriho, ale zejména pro ty údajné oběti. Já jsem přesvědčena o tom, že jako občan má právo na presumpci neviny. Pokud se zcela očistí, může se vrátit do strany," uvedla předsedkyně TOP 09 pro Českou televizi v létě.

Reklama:

Už nyní je téměř jisté, že do voleb se případ před soud nedostane. Ale je možné, že policie stihne ukončit vyšetřování a výslechy zúčastněných osob. Politolog Lubomír Kopeček pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, že ústředním tématem závěrečné fáze předvolební kampaně může být covidová krize, ale může se objevit také zcela nové či staronové téma. "Říct nyní, co všechno ještě ovlivní předvolební kampaň, je složité. Vstoupí do toho hodnocení covidu, otázka migrace, vystoupení Andreje Babiše mladšího… Tato témata volby ovlivní, jak ale přesně a jak moc, není snadné říct. Je tady několik témat, která hodně rezonují společností, je otázka, která témata ještě zesílí a která ustoupí do pozadí," vysvětlil politolog s tím, že odhadovat, jaké bude společností rezonovat na začátku října, zatím není jasné.

Policie vyšetřování případu Dominika Feriho stále ještě neuzavřela. "V případě není nic nového ke zveřejnění. Jakmile tam něco nového bude, aktualizujeme tiskovou zprávu, kterou jsme v té věci vydávali. Případ je stále ve fázi prověřování a vyšetřování, probíhá zjišťování skutečnosti, zda došlo či nedošlo ke spáchání trestného činu," řekl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk. "Horizont, kdy bude vyšetřování toho případu ukončeno, se nedá přesně odhadnout," doplnil pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí. Na dotaz, zda byl u výslechu také hlavní aktér celé kauzy, policejní mluvčí uvedl, že detaily z postupu vyšetřovatelů nezná, ale o případném posunu v případu bude veřejnost včas informovat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: