Každý třetí pacient s Covid-19 zemře

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2020

Každý třetí člověk, kterého ve Velké Británii hospitalizovali s nemocí Covid-19, už je po smrti. Vyplývá to z největší evropské studie, kterou zpracovali britští experti. Přes polovinu pacientů také zemře na plicních ventilátorech. Informaci zveřejnila organizace International Severe Acute Respiratory and Emerging Infections (ISARIC). Informují o tom Novinky.cz.

Studie britských vědců se opírá o data od přibližně 17 tisíců pacientů v britských nemocnicích, které spravuje Národní zdravotní služba (NHS). Jak napsal web medRxiv, přesně se jednalo o 16 749 nakažených pacientů v období od 6. února do 18. dubna.

Ze studie vyplynulo, že z těchto pacientů už je po smrti 33 procent. Do domácí péče lékaři propustili 49 procent pacientů, asi 18 procent je stále v nemocnici.

Srovnání s ebolou

Britští odborníci se dokonce nebojí přirovnat koronavirus k ebole. Tato nebezpečná choroba zabije čtyři z deseti infikovaných.

„Koronavirus sice infikuje mnohem více lidí než ebola, mají ale podobnou smrtnost u hospitalizovaných,” prohlásil Calum Semple, profesor medicíny na britské Liverpoolské univerzitě.

Podle něj je strašná mýlka, když někdo tvrdí, že koronavirs je jen horší chřipka.

Sotva divácky oblíbená taneční soutěž StarDance začala, je její pokračování v následujícíc...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu