Každý třetí pacient s Covid-19 zemře

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2020

Každý třetí člověk, kterého ve Velké Británii hospitalizovali s nemocí Covid-19, už je po smrti. Vyplývá to z největší evropské studie, kterou zpracovali britští experti. Přes polovinu pacientů také zemře na plicních ventilátorech. Informaci zveřejnila organizace International Severe Acute Respiratory and Emerging Infections (ISARIC). Informují o tom Novinky.cz.

Studie britských vědců se opírá o data od přibližně 17 tisíců pacientů v britských nemocnicích, které spravuje Národní zdravotní služba (NHS). Jak napsal web medRxiv, přesně se jednalo o 16 749 nakažených pacientů v období od 6. února do 18. dubna.

Ze studie vyplynulo, že z těchto pacientů už je po smrti 33 procent. Do domácí péče lékaři propustili 49 procent pacientů, asi 18 procent je stále v nemocnici.

Srovnání s ebolou

Britští odborníci se dokonce nebojí přirovnat koronavirus k ebole. Tato nebezpečná choroba zabije čtyři z deseti infikovaných.

„Koronavirus sice infikuje mnohem více lidí než ebola, mají ale podobnou smrtnost u hospitalizovaných,” prohlásil Calum Semple, profesor medicíny na britské Liverpoolské univerzitě.

Podle něj je strašná mýlka, když někdo tvrdí, že koronavirs je jen horší chřipka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.